Rugby zyskuje na popularności w Skierniewicach.

Rugby zyskuje na popularności w Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

Rugby Club Skierniewice powstał w październiku 2018 roku. Przez prawie dwa lata stowarzyszenie poczyniło ogromne postępy i w rywalizacji najmłodszych zespołów liczy się w kraju.

Dzięki zaangażowaniu Marcina I Emilii Stencel w Skierniewicach udało się zbudować solidne fundament rugby siedmioosobowego. Nabór jest skuteczny, a najmłodsze zespoły z miasta są w stanie rywalizować z krajową czołówką. Wysiłki skierniewickiego rugby zostały dostrzeżone.

Polski Związek Rugby przedstawił klasyfikację klubów rugby przedwcześnie zakończonego sezonu wśród najmłodszych. W kategorii mini żak skierniewiccy rugbiści zostali sklasyfikowani na 9. miejscu.

− Biorąc pod uwagę naszą pozycję warto podkreślić, że wyżej notowane zespoły rozegrały o 1 turniej więcej niż my. Co to oznacza? Przy równej liczbie automatycznie wskoczylibyśmy na minimum 7. pozycję − zauważa Marcin Stencel. Drużyna żaków, została sklasyfikowana na 15. miejscu. − Biorąc pod uwagę obie kategorie zajęliśmy 13. miejsce na 29 drużyn − dodaje.

− Niestety tegoroczny turniej finałowy nie zostanie rozegrany. Jest to dla nas smutna wiadomość, ponieważ drużyna mini żaków obecnie plasowała się na miejscu, które gwarantowało historyczny start pośród 12 najlepszych ekip w kraju − mówi Marcin Stencel, trener w Rugby Club Skierniewice.

− Z opublikowanej klasyfikacji TDiM jesteśmy zadowoleni. W klasyfikacji generalnej jesteśmy o sześć pozycji wyżej niż w minionym roku. Jesteśmy najmłodszą drużyną rugby w Polsce, a nasi młodzi adepci rugby robią postępy − twierdzi Emilia Stencel.

Więcej o rugby w najnowszym (9.07) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Jak dobrać odpowiednie narty?

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...

W Skier-Vis z optymizmem patrzą w przyszłość