Alicja Ulicka i Marcin Sarna z sukcesami współpracują od wielu lat.

Alicja Ulicka i Marcin Sarna z sukcesami współpracują od wielu lat. (fot. Adam Michalski)

Alicja Ulicka, medalistka Polski, najlepszy sportowiec Skierniewic poleci na stypendium sportowe do Stanów Zjednoczonych. To po Krzysztofie Jankiewiczu drugi przedstawiciel UKS Nawa w historii, który będzie miał okazję doskonalić umiejętności pływackie na oceanem.

Alicja Ulicka to drugi skierniewicki przedstawiciel pływalnia, który spełnił wymagania i będzie mógł kontynuować karierę sportową w połączeniu ze studiami w USA. Jako pierwszy ścieżki przetarł Krzysztof Jankiewicz.  Pływaczka UKS Nawa to najlepszy sportowiec Skierniewic, wielokrotna medalistka zimowych i letnich mistrzostw Polski.

− To bardzo ambitna osoba, która zawsze stawiała sobie wysokie cele zarówno te sportowe jak i edukacyjne − mówi Marcin Sarna, trener. − Jest wybitnym sportowcem jak również znakomitą uczennicą − dodaje.

Kiedy nadszedł odpowiedni moment, trenerzy Nawy, przy wsparciu doświadczonych zawodników Krzysztofa Jankiewicza i Marcina Łowickiego rozpoczęli poszukiwania uczelni, która mogłaby zaoferować stypendium dla Alicji. Rozesłanych zostało wiele listów z CV pływaczki i okazało się, że nie trzeba był długo czekać, a propozycje współpracy spływały z różnych zakątków Stanów.

− Poziom sportowy Alicji, jak również wysokie wyniki w nauce stawiały ją na bardzo wysokiej pozycji rankingowej wśród zawodników z całego świata chcących studiować i pływać w USA. Tak naprawdę to Alicja miała komfort przebierania w ofertach − mówi Marcin Sarna. Pływaczka wybrała uczelnię na Florydzie – Gulf Coast University, gdzie będzie miała możliwość trenowania w drużynie uniwersyteckiej, która rywalizuje w pierwszej dywizji.

− Alicja od tego roku jest w kategorii młodzieżowca także to najlepszy moment na wejście w rywalizację na najwyższym poziomie w sporcie seniorskim − dodaje Marcin Sarna.

Jak na przygodę życia zapatruje się sama zainteresowana?

− Z pewnością wyjazd do USA będzie spełnieniem marzeń − mówi. − Dzięki mojej ciężkiej pracy i przede wszystkim zaangażowaniu trenerów otrzymałam 100 procent stypendium i podpisałam kontrakt sportowy z uczelnią − dodaje.

Więcej na ten temat w najnowszym (16.07) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Izu Ugonoh gościem w Academii Gorila

Ambitne plany Widoku na 2023 rok

Jak dobrać odpowiednie narty?

Karolina Zaborska spełnia sportowe marzenia

Brąz Pawła Stopińskiego w Mistrzostwach Świata...

Śladami ojca. Alex Garbicz trzecim sprinterem...

Widok ponownie liderem klasyfikacji pro junior...

W Skier-Vis z optymizmem patrzą w przyszłość