z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lipca 2020 | 14:12 komentarzy 18
Żyrardów: Teraz z parkingu przy ulicy Parkingowej nic nie zostanie

(fot. Nadesłane)

– Z początkiem lipca zostaliśmy zaskoczeni informacją, że parking strzeżony przy ul. Parkingowej 7 zostanie zlikwidowany. Do soboty musimy opuścić to miejsce, a ci co mają garaże blaszaki, muszą je rozebrać. Teren zostanie przez miasto sprzedany – mówi poruszona pani Katarzyna, która korzystała z tego strzeżonego postoju.

 Mieszkańcy bloku przy ul. Parkingowej  w Żyrardowie są oburzeni decyzją miasta, gdyż jak twierdzą nic w zamian im nie zaoferowano. Tymczasem już teraz cudem graniczy znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania samochodu na osiedlu.

– W okolicy samochody oblegają, rozjeżdżają chodniki i trawniki, a kierowcy, którym obce są takie zachowania i parkują na płatnym parkingu, zostali pozbawieni tej możliwości – opisuje pan Remigiusz.

Zdaniem mieszkańców bloków przy ul. Parkingowej błąd popełniono już na etapie projektowania osiedla. Pani Katarzyna twierdzi:

Nie przewidziano parkingów. Teraz już nie ma gdzie zaparkować, a po likwidacji jedynego parkingu przybędzie jeszcze raz tyle aut co mamy na chodnikach i trawnikach pod blokami. Wolałam zapłacić miesięcznie abonament i mieć spokój, a teraz będzie dramat. Z trawników przy ulicy Parkingowej nic nie zostanie, będą rozjeżdżone.

Jak poinformował „Głos” Łukasz Kasperczyk, dyrektor Wydziału Kultury i Promocji Miasta Urzędu Miasta Żyrardowa decyzja o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości (w ewidencji gruntów nr 8066/23) została podjęta uchwałą rady miasta w sierpniu ubiegłego roku.

– 12 marca tego roku dzierżawca został poinformowany, że kończącą się z końcem czerwca  umowa nie będzie kontynuowana – słyszymy.

Natomiast z końcem maja żyrardowski ratusz podał do publicznej wiadomości informację o przeznaczeniu nieruchomości do sprzedaży w drodze przetargu.

– W sprawie poprawy warunków parkingowych na terenie osiedla „Wschód” informuję, że w zasobach Miasta pozostają działki w znacznej większości przeznaczone pod drogi publiczne ( w których obrębie w miarę technicznych możliwości wyznaczane są miejsca postojowe), trzy nieruchomości nie stanowiące dróg zostały przeznaczone do wydzierżawienia i zlokalizowane są na nich parkingi. Większość terenów zlokalizowanych w obrębie „osiedla” nie jest własnością Gminy Miasto Żyrardów – odpowiada Łukasz Kasperczyk.

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 9

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Saa 1 ponad rok temu

  Mieszkańcy osiedla Żeromskiego borykają się od lat z problemem braku miejsc parkingowych. Samochody stoją na chodnikach, często nie ma jak przejść. Kilka miejsc dałoby się wygospodarować ale trzeba chcieć. Osiedle to zostało zupełnie zapomniane. Jest tylko park seniora. Nic dla dzieci ani dla młodzieży, nawet boisko przy kortach zostało przekształcone w park dla psów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~BEATA 0 ponad rok temuocena: 100% 

  Tylko kasa się liczy: więcej kasy za grunty niż za parking - to jasne, bloki rosną w górę ale nie myśli się o infrastrukturze, parkingi podziemne pod takim blokiem powinny być, ale to kosztuje dodatkowo. Więc idzie się na łatwiznę - masz mieszkanie a o resztę martw się sam. Przy Parkingowej 2/4/6 - mieszkańcy tych bloków płacą płacą za remonty chodnikówi parkingów, a mają problem z parkowaniem, bo mieszkańcy TBS nie mają wystarczającego parkingu, wkoło pole, co wyjeździli na polu to mają. Dzieci te z nie mają gdzie się bawić. Ja dziwię się tym Ludziom tam mieszkającym, że nie walczą o swoje. Płacą przecież ciężkie pieniądze za te mieszkania.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~gość -1 ponad rok temuocena: 100% 

  Koszmar, miejsc parkingowych mało pod TBS z którym parking sąsiaduje. Wiele osób parkowało na parkingu strzeżonym, teraz zacznie się bitwa o miejsca a i osoby zatrudnione na parkingu stracą pracę.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~prowincja -2 ponad rok temuocena: 100% 

  Najwyraźniej miasto nie jest zainteresowane porządkiem w mieście, ważne są tylko górnolotne hasła o ekologii, a rzeczywistość jaka jest każdy widzi.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~osa -3 ponad rok temuocena: 100% 

  ParkujGdziekolwiek: obejrzałam sesję rady miasta, na której głosowano uchwałę o sprzedaży tych gruntów i na 21 radnych, których mamy w RM 16 było ZA, 5 radnych było nieobecnych. Głosy rozłożyły się tak (podaję nazwy KW za 2018 rokiem): PIS 5 ZA, 2 nieobecnych, KO - 4 ZA, 2 nieobecnych, KWW LK Chrzanowskiego: 6 ZA, 0 nieobecnych, KWW Krzysztofa Rdesta - 1 ZA, 1 nieobecny. Na której sesji było głosowanie o światłach na skrzyżowaniu Mireckiego z 1-go Maja?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ParkujGdziekolwiek -4 ponad rok temuocena: 100% 

  Chrzanowski skręcił mocno w stronę PiS. Swoją droga ciekaw jestem, kto w ogóle wpadł na genialny pomysł, żeby sprzedać grunt, na którym jest jedyny cywilizowany parking w okolicy i żeby nie zapewnić żadnej alternatywy, brak kulturalnych słów żeby określić takie działanie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ParkujGdziekolwiek -5 ponad rok temuocena: 75% 

  Podali do publicznej wiadomości, więc nie musi być cywilizowanych miejsc dla samochodów w mieście, jakież to proste. Nie dali alternatywy, tylko umyli ręce. Przez to zostali ukarani ci, którzy płacili za parkowanie. Bardzo mądre są władze Żyrardowa, jak to PiS :)))

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ParkujGdziekolwiek -6 ponad rok temuocena: 67% 

  osa - w Żyrku rządzi PiS, widać gospodarność na każdym kroku, jak np. światła na maja/Mireckiego - zrobione, zapłacone, zarobił kto powinien i światła wyłączyli, bo nie przewidziano ich skutków ;) Szukają kasy na każdym kroku, spółki miejsce nie są w stanie ogarnąć ich apetytu, dlatego sprzedają grunt, który w jakimś stopniu ułatwiał mieszkańcom życie, bo co ich obchodzi parking, na którym parkowali tylko ci, którzy nie muszą mieść wszystkiego za darmo i byli skłonni zapłacić za ten "luksus", czyli i tak nie ich elektorat ;) A co wspólnego z uchwałami politycznej rady miasta ma inżynier to nie bardzo wiem ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~osa -7 ponad rok temuocena: 33% 

  ParkujGdziekolwiek - powiedz mi co inżynier zarządzania przedsiębiorstwem i zarządzania ekologią ma w 2020 roku wspólnego z PIS-em?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~pf -8 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie dyrektorze: samo powiedzenie że coś zostało podane do publicznej wiadomości jeszcze nie rozwiązuje problemu - co miasto zrobiło w tej sprawie przez cały rok? Zamiast informować o terenie osiedla „Wschód” powiedziałby Pan mieszkańcom TBS przy Parkingowej 5 i 7 gdzie mają parkować samochody (mamy 40+54 lokale mieszkalne)? A może zaprosimy Pana dyrektora i Pana prezydenta po każdej dużej ulewie i razem zaparkujemy nasze samochody. Może czas spotkać się mieszkańcami tych bloków zamiast mówić "Większość terenów zlokalizowanych w obrębie „osiedla” nie jest własnością Gminy Miasto Żyrardów".

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Parkingowy -9 ponad rok temuocena: 100% 

  Panie Prezydencie niech pan pomyśli nad miejscami Parkingowymi. Mieszkańcy będą mieli problem gdzie juz jest duży problem z miejscem. Czekamy na jakieś pomysły odzew z Pana strony. Żeby być spokojniejszym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~OBYWATEL PISZCZYK -10 ponad rok temuocena: 100% 

  Tu chodzi o wydojenie od ludzi którzy płacą podatki dodatkowych pieniędzy. Jeśli nie będzie gdzie parkować ludzie staną na zakazanych miejscach Straż Miejską przyjedzie na dodatkowy patrol bo sąsiad zadzwoni życzliwy mandaty wystawi i kasa plynie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Xx -11 ponad rok temuocena: 100% 

  Na ul Skrowaczewskiego, na tyłach Kauflandu powstaje nowy blok, co spowodowało brak części miejsc parkingowych.A ostatnio w kilku miejscach wyrosło kilka znaków zakazu postoju z słupkami i drogą PPOŻ, to wszystko na miejscach parkingowych. Sytuacja nie do zrozumienia, do okoła dużo trawników ponad 100 mieszkań, gdzie duża część mieszkańców posiada dwa auta. Dodam że wcześniej przed tymi zmianami był już duży problem z miejscem parkingowym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ja -12 ponad rok temuocena: 92% 

  Jak mozna wystawic dwa bloki (TBS) gdzie jest 90 mieszjań a miejsc parkingowych góra 30 ?! Od dawna nie ma zgody na budowe gdzie nie bedzie parkingu a tu samiwolka... oczywiscie za zgoda Prezydenta miasta (byłego)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Parkujący po 17tej -13 ponad rok temuocena: 100% 

  Tam nie mieszkają urzędnicy z ratusza , więc im wisi czy ludzie będą mogli tam parkować czy nie. Weryfikacja przy najbliższych wyborach wskazana skoro za nic mają głos swoich mieszkańców!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wkurzony -14 ponad rok temuocena: 100% 

  Masakra. Jak można praktycznie z dnia na dzień zostawić ludzi w takiej sytuacji. Brak jakichkolwiek zasad.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Miasto Kombinatorów i Partaczy -15 ponad rok temuocena: 100% 

  Zasady w Żyrardowie? Napisałem do urzędu gdzie teraz należy parkować, pani wiceprezydent odpisała o sprzedaży gruntu, nawet nie dotykając sedna problemu, na kolejnego maila z ponownym pytaniem w ogóle nie odpowiedziała, przecież nie po to dostała stołek żeby zrobić coś pożytecznego, patologia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~hahaha -16 ponad rok temuocena: 100% 

  Do wyborów dużo czasu. liczą na sklerozę elektoratu ;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

z miasta

Rowerem przez Mazowsze

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

Aktywność seniorów jest imponująca

189 prac wpłynęło w tym roku na skierniewickie...

Projekt "Połącz Kropki" - twórcza integracja w...

Nowa przestrzeń dla młodych melomanów w...

Wystawa o udziale skierniewiczan w bitwie o Monte...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA