z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2020 | 14:09 komentarzy 3
 Andrzej DAndrzej Duda wraz z małżonką przyjechali na 42. Skierniewickie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Andrzej DAndrzej Duda wraz z małżonką przyjechali na 42. Skierniewickie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. (fot. Sławomir Burzyński)

W ostatnich dniach Rafał Trzaskowski i jego ekipa objeżdżała nasz region. Główny kontrkandydat Andrzej Duda i jego sztab obrał inną taktykę. W naszym regionie agitują zwolennicy kandydata PiS. Prezydent gościł u nas wcześniej.

W ostatnich tygodniach Rafał Trzaskowski i jego sztabowcy intensywnie odwiedzali miasta w naszym regionie. Ubiegający się o reelekcję, prezydent Andrzej Duda gościł u nas wcześniej. Miejscowa ekipa zwolenników Andrzeja Dudy również aktywnie walczy o wynik swojego kandydata w terenie.

Wynik wyborczy podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich pokazuje, że Andrzej Duda w naszym regionie ma wielu zwolenników. W powiecie rawskim uzyskał – 59,82 proc. wszystkich ważnych głosów, skierniewickim – 64, 69 proc. i żyrardowskim – 47, 39 proc.

W niedzielę, 12 lipca  wyborcy zdecydują komu powierzyć najwyższy urząd w państwie. To już ostatnie chwile kampanii wyborczej. 

Przeglądamy najważniejsze wydarzenia z kampanii prezydenta Dudy w naszym regionie.

We wrześniu minionego roku prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą przyjechali na 42. Skierniewickie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.


Więcej zdjęć tutaj: - 42. SŚKOiW - otwarcie święta z udziałem Prezydenta RP i Pierwszej Damy


Natomiast w Żyrardowie Andrzej Duda był całkiem niedawno. Tutaj, 25 lutego  popisał ustawę o „trzynastej emeryturze”. Uroczystość przypominała więc wyborcy.

Prezydent Andrzej Duda podpisał podczas uroczystości w Żyrardowie ustawę o dodatkowym rocznym świadczeniu dla emerytów i rencistów czyli o tzw. trzynastce. Prezydent podkreślił, że sytuacja ta jest dobra i po konsultacjach z premierem  zdecydował się podpisać ustawę, a 13. emerytura będzie wypłacana co roku w kwietniu. Otrzyma ją 9 milionów 800 tysięcy uprawnionych.
 

Po spotkaniu w Żyrardowie, Tomasz Trela, wiceszef klubu Lewicy zapowiedział wystąpienie z zapytaniem ile kosztowało i kto za to wydarzenie zapłacił. Jego zdaniem społeczeństwo powinno wiedzieć na jakich zasadach i w jaki sposób finansowana jest kampania wyborcza. Do Żyrardowa przyjechało wielu zwolenników Andrzeja Dudy.


Więcej zdjęć tutaj: - Żyrardów: wizyta prezydenta RP


W tym mieście nie próżnują zwolennicy obecnego prezydenta RP.  Działacze PiS, a także sympatycy partii – wicestarosta Krzysztof Dziwisz, wiceprezydenci miasta oraz poseł Maciej Małecki – ogłosili 24 czerwca powstanie Żyrardowskiego Społecznego Komitetu Poparcia Prezydenta #Duda2020. Nie długo później poseł, wraz minister Marleną Maląg na targowisku miejskim agitowali za Andrzejem Dudą.

Więcej tutaj: Ofensywa PiS przeciw LGBT
 

fot. facebook/malecki

Szef rządu Mateusz Morawiecki również odwiedzał nasze okolice. Niespodziewaną wizytę złożył (14.06) w Muzeum Regionalnym im. Władysława Reymonta w Lipcach Reymontowskich.

fot. Mateusz Morawiecki/FB

To wynik spotkań z mieszkańcami w związku z prowadzoną kampanią prezydencką Andrzeja Dudy. Miesiąc wcześniej premier RP był w zakładzie produkcyjnym „Flis” w Radziejowicach. Mówił wówczas o tarczy antykryzysowej. W ubiegłym roku odwiedził Rawę Mazowiecką. Ówczesne przemówienie premiera niewiele różni się od obecnych jego mów na wiecach wyborczych.


Zobacz video: - Premier Mateusz Morawiecki był w Rawie Mazowieckiej


W Rawie Mazowieckiej i okolicach Andrzej Duda może liczyć na silne poparcie. Zapewnia o tym m.in. poseł Robert Telus.

fot. twitter.com/TelusBiuro

Wśród parlamentarzystów, którzy wsparli kampanię kandydata PiS, były „ciężkie działa”. Do Skierniewic przyjechał w sobotę, 4 lipca Antoni Macierewicz. P rzez dwie godziny spacerował po miejskim targowisku, wręczał ulotki wyborcze Andrzeja Dudy, a także namawiał do głosowania na urzędującego prezydenta.


fot. Sławomir Burzyński

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

3Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Studnia 3 27 dni temuocena: 50% 

  Lepiej się żyje bez roboty, nie ma co.. i to jest zasługa jakiegokolwiek polityka... Na faszystów (nie przymierzając) też ponad 50% głosowało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dudnia 2 27 dni temuocena: 25% 

  Ludzie nie są zaslepieni, poprostu lepiej się nam żyje

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trzask 1 27 dni temuocena: 80% 

  To aż dziwne jak ludzie są zaślepieni propagandą pis

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.4002 sekundy