Film Kacpra (z prawej) ze Sławkiem i Marcelem Peszko obejrzało… 70 000 internautów

Film Kacpra (z prawej) ze Sławkiem i Marcelem Peszko obejrzało… 70 000 internautów (fot. Nadesłane)

YouTube to nie tylko treści, którymi powinien zająć się prokurator i sąd. Wśród twórców video jest młody mieszkaniec Rawy Mazowieckiej, który przekonuje swoją autentycznością i pasją do piłki nożnej. Co ciekawe, jest przykładem dla młodych piłkarzy, którzy rozpaczają po kontuzjach. To co dla jednych byłoby porażką i załamaniem, on przekuł w sukces.

Kontuzja wyeliminowała go z profesjonalnego sportu, ale nie świata piłki. Filmy Kacpra Misztala, znane bardziej jako „Qesek” na popularnym kanale społecznościowy oglądają setki tysiące widzów.

Na rozmowę umawiamy się niedzielę, w przerwie między studiami a nagrywaniem w Warszawie kolejnego odcinka.

– Studiuję zaocznie na Collegium Civitas. Kierunek oczywiście związany z tym, co robię, czyli nowe media. Ze sportu też nie rezygnuję – tłumaczy.

Piłka była zresztą pierwszą pasją Kacpra.

– Na pierwszy trening zaprowadził mnie dziadek Robert. Porwała mnie. To coś niesamowitego stanąć na murawie, czuć tę adrenalinę walki i wspólnotę – pracę zespołu – opowiada.

W podstawówce grał w Mazovii. W ostatniej klasie stanął przed pierwszą ważną decyzją. Wybrał Łowicz i tamtejszy Gimnazjalny Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży. To kuźnia talentów Pelikana. Zamiast domu był już internat.

– W pierwszym roku z czterema kolegami mieszkałem w Skierniewicach. Rano przed treningiem przyjeżdżał po nas kierowca. Wieczorem po lekcjach i treningach odwoził do Skierniewic – wspomina.

W piątek wieczór odbierali go rodzice. Sobota była dla rodziny. W niedziele, gdy były mecze zawoził go tata. To on pierwszy zaakceptował decyzje syna o przenosinach do Łowicza.

W 2016 roku pojechał na konsultacje do Wronek. Tam jest ośrodek szkoleniowy miejscowego zespołu Błękitnych, ale też poznańskiego Lecha.

– Pobyt tam wywarł na mnie ogromne wrażenie. Nie tylko obiekt, ale też metoda treningów. To już był najwyższy poziom. Widziałem, że chcę tam trenować. Chcieli tego trenerzy – opowiada.

Podczas testów we Wronkach na ostatnim meczu doznał kontuzji.

– Zerwałem więzadło krzyżowe w kolanie. To było moje pierwsze zderzenie ze ścianą – opowiada.

Zdecydował się na operację. Oparciem byli koledzy. Na profilu społecznościowym napisali:

 

„9 miesięcy bez piłki to nie jest za fajna sprawa, ale chcemy, żebyś wiedział, że cała klasa sportowa i Pelikan chce, żebyś wrócił do piłki jak najszybciej! Operacja się udała, więc teraz nie pozostaje nic innego, tylko czekać. Jesteśmy z Tobą! (…) Trzymaj się!”

 

Przymusową przerwę wykorzystał do przygotowania się do testów gimnazjalisty. Wówczas też nagrał filmiki na YouTube. Rozpoczął intensywną rehabilitację wrócił do treningów, teraz już dla Wronek.

To był czas – jak mówi – nieustannego rozwoju. Mimo koszmarnych dojazdów, 4-5 godzin pociągiem z Łodzi lub Tomaszowa Mazowieckiego, nie poddawał się.

– Wtedy poznałem wielu piłkarzy i trenerów, którzy stanową filary wielu zespołów – wspomina.

Gdy przyszła kolejna poważna kontuzja, wiedział, że na murawę we Wronkach nie wróci.

– Nie zrezygnowałem ze sportu, bo tego sobie nie wyobrażam. Wspieram na boisku kolegów w Mazovii, trzymam formę – mówi.

Kacper jest youtuberem, który nie tylko nagrywa, ale na tym, co robi zarabia.

– Razem z kolegą w 2014 roku zdecydowałem się nagrać piosenkę. On przygotował muzykę, ja zrobiłem video. „Grosicki – Turbo Grosik” miało 1,1 milion wyświetleń, piosenkę ,,Lewandowski – Rekordzista" już 3,6 miliona – mówi.

Młody rawianin został celebrytą – ambasadorem sportowej marki PUMA.

– Na filmach promuje też małe akademie piłkarskie. Dzięki sponsorom udało mi się przekazać w 2019 roku dla nich 600 piłek – chwali się.

Czasem dostaje listy, które trudno mu zostawić bez odpowiedzi.

– Napisał do mnie chłopak, którzy marzył o butach piłkarskich – opowiada. – Postanowiłem zorganizować coś więcej, chociażby strój. Zamiast wysyłać paczkę, pojechałem do niego osobiście. Pokopaliśmy piłkę, nakręciliśmy video. Jego radość dała mi dużo satysfakcji.

Dyscypliny nauczyła mnie piłka

– Często ludzie pytają, jak pracuję. Jestem po prostu dobrze zorganizowany. Dyscypliny nauczyła mnie piłka nożna – mówi Kacper Misztal.

Publikuje dwa razy w tygodniu. W jednym z ostatnich filmów przedstawił utalentowanego pięciolatka. Film ze Sławkiem i Marcelem Peszko obejrzało… 70 000 internautów. To nie jest rekord. Największą popularnością cieszą się filmy z piłkarzami. Kacper nagrywał już między innymi z Robertem Lewandowskim, Wojciechem Szczęsnym, Krzysztofem Piątkiem.

 

 

Włodzimierz Szczepański

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 21

 • 15
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Rekordy życiowie sprinterów Akademii w pierwszym...

To była wyjątkowa gala. Akademia Sztuk Walki...

AZS wiceliderem, Ósemka trzecia. Doskonała forma...

Babilon MMA

Pako-bud Skierniewicka Liga Futsalu

Lodowisko w Trzech Króli nieczynne, jest za...

Pływacy i lekkoatleci, to był ich czas....

Byliśmy niewiadomą, staliśmy się czołową...

Wielka gratka dla miłośników sportów walki....

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA