Maseczki i płyny dezynfekcyjne to podstawowe atrybuty wyposażenia każdego uczestnika wypoczynku.

Maseczki i płyny dezynfekcyjne to podstawowe atrybuty wyposażenia każdego uczestnika wypoczynku. (fot. Joanna Młynarczyk)

110 skierniewickich zuchów i harcerzy ruszyło dziś (13.07) na wakacje. Obóz rozbiją na terenie bazy harcerskiej Trzy Morgi koło Piotrkowa Trybunalskiego, a fabułą 10-dniowej zabawy będzie dżungla.

Przez wiele tygodni w zawieszeniu była organizacja obozu harcerskiego. Udało się jednak zorganizować wyjazd i w poniedziałek skierniewiczanie ruszyli na wakacje.

– Jedzie 110 osób. W porównaniu z minionymi latami, to o połowę mniej uczestników – mówi Natalia Wasilewska, komendantka tegorocznego obozu Hufca ZHP Skierniewice.

Wypoczynek skierniewiczan będzie też nieco krótszy niż zazwyczaj, bo 10-dniowy. Ponadto program został zmieniony tak, by wypoczynek odbył się bezpiecznie w czasach panującej epidemii i by uczestnicy nie musieli przez cały czas być w maseczkach.

Odpowiedzialna za program obozu, Druhna Natalia Siejkowska, postawiła na harcerskie lato. – W programie są zwiady, gry i zabawy terenowe, wycieczki do lasu. Harcerze unikać będą wyjść do dużych ludzkich skupisk – zwraca uwagę Natalia Wasilewska.

Fabuła obozu to dżungla.

– Będą dzikie zwierzęta, plemiona, owoce, rajskie ptaki, kwiaty, goryle… wszystko, co z dżunglą się kojarzy. A drużyny przez cały obóz walczyć będą o statuetkę złotego goryla – zapowiada komendantka.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~10 0 4 miesiące temuocena: 0% 

  Pamiętam ,obozy harcerskie do Gorenia koło Gostynina. Piękne usytułowanie obozu w lesie i blisko jeziora. To były piękne czasy i wspomnienia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.293 sekundy