Anna Kłosińska w Łodzi sprawdzała swoją formę na dystansach sprinterskich, w skoku w dal walczyła o minimum na mistrzostwa Polski, udało się. (fot. Adam Michalski)

Za nami już 3. Mityng kwalifikacyjny Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. W Łodzi rywalizowali skierniewiczanie. Anna Kłosińska zdobyła minimum kwalifikacyjne do mistrzostw Polski. Pozostali zawodnicy UKS Vis ukończyli start z rekordami życiowymi.

Po przerwie związanej z pandemią znakomicie na bieżni i skoczni radzą sobie lekkoatletki UKS Vis Skierniewice. Podopieczne Jolanty Barskiej maja za sobą już trzeci start. W Łodzi rywalizowały zarówno w sprincie jak i skoku w dal.

Anna Kłosińska uzyskała minimum kwalifikacyjne do mistrzostw Polski w skoku w dal (wcześniej zdobyła minimum w trójskoku). Kadrowiczka w skoku w dal uzyskała wynik 5.14 m co daje jej 8. pozycję w rankingu juniorek młodszych. Rezultat skierniewiczanki szósty w kategorii open, był zarazem drugim osiągniętym tego dnia w w roczniku 2003 i młodszych. Anna Bibik, siódma w konkursie z wynikiem 5.08 była najlepsza w gronie rywalek urodzonych w 2005 roku, a rezultat plasuje ją na 6. miejscu wśród młodziczek w kraju. W konkursie udział wzięło 17 zawodniczek, Anna Kłosińska i Anna Bibik najlepsze swoje wyniki uzyskały w czwartek serii.

Skierniewiczanki pobiegły także na dystansie 100 metrów. W jednej, pierwszej serii Anna Bibik z rekordem życiowym 13.17 sek. zajęła 4. pozycję, Anna Kłosińska (13.25 sek.) była piąta. Na 100 metrów rywalizowała także Aleksandra Tarnowska z najlepszym wynikiem w sezonie 13.44 sek.

W sprincie zaprezentowali się także panowie z UKS Vis. Wojciech Żaczkiewicz (rocznik 2004) uzyskał czas 12.39 sek., a młodsi biegacze, Igor Gawliczek (rocznik 2005) 12.87 sek. oraz Filip Nowicki (rocznik 2006) 13.39 sek.

Skierniewiczanie sprawdzili swoją formę także na 200 metrów. Rekord życiowy 24.81 ustanowił Wojciech Żaczkiewicz. Bez "życiówek" biegały panie. Anna Bibik pokonała dystans w czasie 27.30 sek., Anna Kłosińska 27.60 sek., a Aleksandra Tarnowska 27.93 sek. Na 300 metrów Filip Nowicki uzyskał "życiówkę" 42.41 sek.