W 2016 roku na stadionie przy ulicy Pomologicznej odbyło się spotkanie rugby league pomiędzy ekipami z Wielkiej Brytanii i polską kadrą. Goście okazali się zdecydowanie lepsi.

W 2016 roku na stadionie przy ulicy Pomologicznej odbyło się spotkanie rugby league pomiędzy ekipami z Wielkiej Brytanii i polską kadrą. Goście okazali się zdecydowanie lepsi. (fot. Adam Michalski)

Już w najbliższą sobotę (25.07) w Skierniewicach odbędzie się pierwsza kolejka Mistrzostw Polski Rugby League 2020. Zagrają cztery zespoły, odbędą się dwa mecze.

Razorbacks, drużyna reprezentująca Skierniewice w tej odmianie rugby będzie gospodarzem turnieju inaugurującego rozgrywki.

Do rywalizacji przystąpią: Skierniewice Razorbacks, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Trytoni Warszawa. Mecze rozgrywane będą na boisku OSiR przy ulicy Pomologicznej 10. Początek zaplanowano na godzinę 12.00, a zagrają ekipy z Łodzi i Warszawy. O godzinie 14.00 w drugim spotkaniu zmierzą się zespoły gospodarzy i Wataha z Piotrkowa Trybunalskiego.

Kolejny turniej zaplanowano na weekend 8-9 sierpnia. Finał, w którym wezmą udział dwa najlepsze zespoły z trzech turniejów rozegrany zostanie we wrześniu.

Mistrzostwa Polski w rugby league to rozgrywki ligowe rugby trzynastoosobowego, mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Polsce.

Pierwsze rozgrywki miały miejsce w 2017 roku. Formuła mistrzostw zakładała cztery turnieje w rundzie zasadniczej i wielki finał. Wówczas do walki o tytuł przystąpiły cztery drużyny: Sparta Brzeziny, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Wild Bears Tomaszów Mazowiecki. Pierwszym w historii mistrzem Polski w rugby league została drużyna Srok Łódź.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.273 sekundy