społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lipca 2020 | 13:57 komentarzy 1
– Kierowca musi mieć świadomość, że modlitwa i poświęcenie auta nie wystarczą, by być bezpiecznym na drodze – podkreśla ks. Adam Kwaśniak.

– Kierowca musi mieć świadomość, że modlitwa i poświęcenie auta nie wystarczą, by być bezpiecznym na drodze – podkreśla ks. Adam Kwaśniak. (fot. Joanna Młynarczyk)

Kilkadziesiąt aut poświęcił w niedzielę (26.07) po mszach świętych ks. Adam Kwaśniak, proboszcz parafii na osiedlu Rawka. W dniu Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, Kościół obchodzi jego wspomnienie. Ważnym akcentem obchodów jest modlitwa za kierowców i święcenie pojazdów.

– Dzisiejszy dzień to takie przypomnienie, że bezpieczeństwo na drodze nie tylko od Pana Boga zależy, ale w dużej mierze też od nas samych – mówi ks. Adam Kwaśniak, proboszcz parafii na osiedlu Rawka. -- Zwłaszcza, że samochody są coraz większe i coraz szybsze. A samochód to dziś już nie tylko luksus, ale narzędzie, którego używa się na co dzień – dodaje.

Duchowny przypomina: Św. Krzysztof owszem przyłoży swoje, ale pod warunkiem, że człowiek współpracuje, jest roztropny i odpowiedzialny na drodze.

Wszyscy kierowcy, którzy poświęcili swoje auta otrzymali zawieszkę do kluczy ze św. Krzysztofem. Ma on przypominać użytkownikom aut, by poruszali się po drodze z rozwagą.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 3

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~pochrzanione 1 13 dni temuocena: 100% 

  Trzeba było się pomodlić o rozum dla władz miasta, żeby w końcu się ocknęły i zauważyły, zew mieście brakuje miejsc parkingowych a istniejące parkingi likwidują. Ale ich Bóg najwyraźniej opuścił.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2462 sekundy