To urokliwe miejsce nad Rawką ze stromą plażą znają nie tylko okoliczni mieszkańcy.

To urokliwe miejsce nad Rawką ze stromą plażą znają nie tylko okoliczni mieszkańcy. (fot. Joanna Młynarczyk)

Słoneczna, wręcz upalna niedziela (26.07) ściągnęła nad Rawkę tłumy spragnionych wypoczynku nad wodą. Dziką plażę nad Oberwanką, przy torach kolejowych na Rawce znają dobrze okoliczni mieszkańcy. Chętnie przyjeżdżają tu skierniewiczanie z centrum miasta, ale nie tylko.

– Fajna plaża, woda trochę za płytka do pływania, ale odpocząć można – przyznają Sławomir i Jolanta Borkowscy, którzy przyjechali z Widoku. Nad Rawką wypoczywali z córką Pauliną. – Odkryliśmy to miejsce wiele lat temu, kiedy córka była mała (dziś ma 24 lata – przyp. red.) i od tamtego czasu co roku przyjeżdżamy, przeważnie rowerami. Nie znamy fajniejszego miejsca nad wodą w okolicy – podkreślają.

Z żoną i dziećmi nad Oberwanką niedzielę spędzał Łukasz Maciejewski z Łodzi.

– Trafiłem tu wiele lat temu całkiem przypadkiem, spodobało mi się, dlatego dziś, podczas wycieczki rowerowej po Skierniewicach, zajrzałem tu z rodziną na dwie godzinki – przyznaje łodzianin.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 8

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~NICK 0 3 miesiące temuocena: 50% 

  Ze śmieciami nie powinno być problemu - w tamtym roku wisiał worek na śmieci na drzewie - w tym, chyba zadbało miasto, bo stoją kosze metalowe - wygląda tak jakby tam ktoś zaglądał i je zabierał - opróżniał pojemniki. Jak dotrzeć? wklej do przeglądarki umapa.pl/Q4QAm i będziesz miał trasę jak dotrzeć ze stacji Skierniewice Rawka na pieszo - autem też dojedziesz - przy trach obok piekarni w dół do samego końca - przy rzece obok mostu spory dziki parking i dalej kładką pieszo - można też dojechać w to miejsce od innych stron - ale raczej SUV lub terenówka - bo droga od lasu mocno powybijana - traktor rolniczy da radę - rowerem też :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seba -1 4 miesiące temuocena: 0% 

  mw- sorry pomyliłem się :)Oto poprawny dojazd Sam dojazd do plaży wymaga nieco wprawy jedziemy przez wieś Samice (jadąc od południa)gdzie mniej więcej w połowie wsi skręcamy w prawo w drogę szutrową dojeżdżamy do Rawki przejeżdżamy most i zaraz za nim skręcamy w lewo, przed nami około 2 km polnej/drogą, którą dotrzemy bezpośrednio nad Oberwankę. Alternatywą jest kierowanie się w kierunku Skierniewic przejazd przez tory i skręt przed piekarnią w prawo( jadąc od Samic) tutaj szukamy miejsca do parkowania i dalej ruszamy pieszo, przechodząc kładką/mostkiem na Rawce. Jadąc z kolei A2 i dalej przez Skierniewice musimy przejechać tory przy stacji Rawka PKP i dalej mamy dwie już wymienione opcje pamiętając że w tym przypadku skręcamy w lewo.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomassy -2 4 miesiące temuocena: 0% 

  Witam serdecznie co do artykułu to jest wiele zastrzeżeń ponieważ autor nie dotarł do konkretnych informacji o przebywaniu nad rzeką Rawką.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mw -3 4 miesiące temuocena: 50% 

  Seba, nie wprowadzaj czytelników w błąd. Ta oberwanka jest przy torach łukowskich, a nie warszawskich, przy których każesz skręcać. Jadąc tak jak piszesz trafimy na zakole przy łące, ale to już inne miejsce, niż opisane w artykule.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~KK -4 4 miesiące temuocena: 0% 

  Gdzie dokładnie jest to miejsce i jak tam dotrzeć?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seba -5 4 miesiące temuocena: 0% 

  jedziesz na osiedle rawka skrecasz koło kościoła w prawo jedziesz do pierwszych torów kolejowych przy torach skrecach w lewo w gruntową drogę i jedziesz do samej rzeki przy rzece skręcasz w lewo i jakieś 300 m jesteś u celu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Plażowicz -6 4 miesiące temuocena: 50% 

  Oby tylko śmiecie zabierali ze sobą z wtedy będzie cudownie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3055 sekundy