z miasta

kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 lipca 2020 | 14:15 komentarzy 7
W minionym roku jednym z gości święta był prezydent Andrzej Duda.

W minionym roku jednym z gości święta był prezydent Andrzej Duda. (fot. arch.)

Dziś (30.07) urząd miasta oficjalnie poinformował o odwołaniu tegorocznej edycji Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Jak zostaliśmy poinformowani - sanepid udzielił negatywnej rekomendacji organizacji imprezy. Służby wojewody ostrzegają natomiast przed drugą falą epidemii COVID-19. Zobowiązują samorząd do rozpoczęcia przygotowań. 

W tym roku miasto planowało przeprowadzenie święta w odmiennej formule z powodu pandemii koronawirusa.

Dziś prezydent miasta podjął ostateczną decyzję, że impreza zostanie odwołana, żaden z alternatywnych scenariuszy nie zostanie wzięty pod uwagę.

Barbara Widulińska, Urząd Miasta Skierniewice

Na zwołanej konferencji 13 lipca prezydent Krzysztof Jażdżyk informował: – Nie rezygnujemy z organizacji święta, ale reżim sanitarny wymaga od nas wypracowania nowej formuły imprezy. Nie znaczy, że będzie mniej atrakcyjnie. Samorządowiec mówi, że decyzja to efekt konsultacji z mieszkańcami, którzy oczekują powrotu do normalności.

Profesjonalne sceny miały stanąć 19 września w trzech punktach miasta: nad zalewem Zadębie, na osiedlu Rawka i na skate parku na os. Widok. Zgodnie z przedstawionymi założeniami, w tym roku święto miało trwać jeden dzień. Ograniczona miała być również liczba stoisk handlowych na ulicach miasta do tych oferujących kwiaty, owoce, warzywa, produkty rolne. Z ponad 1 000 handlujących, swoją ofertę przedstawić mogłoby ok. 100 do 150 podmiotów.

Dziś, tj. 30 lipca zebrał się także miejski sztab kryzysowy. Zdecydowano o zatrzymaniu przygotowań do sztandarowej imprezy miasta. 

W tym roku nie wybierzemy Kwiatu Skierniewic (fot. A.Wójcik-Brzezińska)

Prezydent Krzysztof Jażdżyk na profilu społecznościowym poinformował mieszkańców:

Jak udało nam się dowiedzieć, wojewoda łódzki skierował do samorządów pisma, w których zobowiązuje gminy do uzupełnienia stanów magazynowych, przygotowania zapasów środków ochrony bezpośredniej  w związku z możliwością wystąpienia drugiej, jesiennej fali covid-19.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 16

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW

7Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~rtiop 7 11 dni temuocena: 50% 

  I oby już nigdy tego święta nie było

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~sQ4 6 11 dni temuocena: 0% 

  Same doktory widzę tu komentują... Ciekawe jak sami się pozarażacie, jak będziecie wtedy jeżeli, że jako, że nikt wam nie powiedział... Bardzo dobra decyzja z tym odwołaniem corocznego spędu okolicznych wieśniaków.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~Cezar 5 12 dni temuocena: 75% 

  Pan Prezydent nie ma kasy - Taka jest prawda : ,,Sanepid,, Imprezy w Polsce są. Fontanny w Polsce działają . A w Skierniewicach na wszystkim Oszczędzają: Rozejżyjmy się w Około - Łódź, Manufaktura fontanny działają , Żyrardów fontanna działa .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~! 4 12 dni temuocena: 67% 

  Kłamią i manipulują , bo mogą . Kto im zabroni ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Poli 3 12 dni temuocena: 100% 

  Usiądźmy, poczytajmy statystyki... Ile osób umiera miesięcznie w Polsce, ile dziennie na określone choroby.... I jaki wniosek? Na jesieni wszystko podciągną pod koronawirusa, bo przecież wielu ludzi ma przeciwciała. Wystarczy kichanko, test i kolejny zakażony? Boję się jesieni.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~seba 2 12 dni temuocena: 80% 

  jedyna słuszna decyzja w obecnej sytuacji

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~M 1 12 dni temuocena: 56% 

  Druga fala wirusa, wolne żarty po prostu na jesieni będzie grypa i tyle jak co roku. Słuchajcie się dalej WHO to nie długo dojdzie do tego że będziecie oddychać na ich rozkaz. A sanepid to też niezłe lody kręci, bo sami nie wiedzą co wykrywają, tylko nie chcą się przyznać. Opierają swoje wyniki na wadliwym teście, a sami nic nie myślą tylko wykonują polecenia.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3104 sekundy