Ekipa Razorbacks Skierniewice rozpoczęła zmagania ramach Mistrzostw Polski Rugby League 2020.

Ekipa Razorbacks Skierniewice rozpoczęła zmagania ramach Mistrzostw Polski Rugby League 2020. (fot. Adam Michalski)

Cztery drużyny, w Skierniewicach (25.07), rozpoczęły rywalizację w ramach Mistrzostw Polski Rugby League 2020. W gronie uczestników znalazła się ekipa Razorbacks Skierniewice.

Do rywalizacji przystąpili: Skierniewice Razorbacks, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Trytoni Warszawa. Mecze rozgrywane były na boisku OSiR przy ulicy Pomologicznej 10. W pierwszej konfrontacji mierzyły się drużyny z Łodzi i Warszawy. Ekipa ze stolicy wygrała 70:32.

W drugim spotkaniu zagrały zespoły gospodarzy i Wataha z Piotrkowa Trybunalskiego. Mimo wyrównanego początku, ostatecznie to goście zwyciężyli 58:26. Kolejny turniej zaplanowano na weekend 8-9 sierpnia. Finał, w którym wezmą udział dwa najlepsze zespoły z trzech turniejów rozegrany zostanie we wrześniu.

Mistrzostwa Polski w rugby league to rozgrywki ligowe rugby trzynastoosobowego, mające na celu wyłonienie najlepszej męskiej drużyny w Polsce. Pierwsze rozgrywki miały miejsce w 2017 roku. Formuła mistrzostw zakładała cztery turnieje w rundzie zasadniczej i wielki finał. Wówczas do walki o tytuł przystąpiły cztery drużyny: Sparta Brzeziny, Sroki Łódź, Wataha Piotrków Trybunalski i Wild Bears Tomaszów Mazowiecki. Pierwszym w historii mistrzem Polski w rugby league została drużyna Srok Łódź.

Więcej o rugby w kolejnym (6.08) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3532 sekundy