społeczeństwo

na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 sierpnia 2020 | 07:00 komentarzy 2

(fot. Włodzimierz Szczepański)

Blizny to nie jedyny ślad po wydarzeniach lutowego ranka w Rawie Mazowieckiej. Gorzko mówi: – On w areszcie ma wikt i zapewnione leczenie, mnie nikt nie zapytał, czy mam co jeść, czy mogę funkcjonować, czy mam pomoc medyczną?

Przypomnijmy: to wydarzenie wstrząsnęło Rawą Mazowiecką. W poniedziałkowy ranek (24.02) 71-letnia rawianka, gdy wychodziła z jednego ze sklepów przy u. Tomaszewskiej zaatakował ją Sebastian Ś. Rozmawialiśmy z ofiarą napaści.

Chociaż od ataku minęło kilka miesięcy, ona żyje w strachu. Niewładną prawą dłonią usiłuje poprawić włosy. Nie widać już blizn na twarzy. Natomiast elastyczny rękaw skrywa całą rękę, która jest spuchnięta.

– Kiedy w szpitalnym lustrze zobaczyłam swoją twarz, nie poznałam siebie. Miałam zakrzepnięta krew na twarzy, blizny na czole. Krew sączyła się z zszytego policzka i usta – opowiada Aneta (imię zmienione – przyp. red).

Właśnie wróciła z mężem ze szpitala z prywatnej wizyty. Fachowcy usiłują przywrócić sprawność jej dłoni.

– Rehabilitacja? Dostałam 10 zabiegów, które nie wiadomo kiedy zrealizuje, bo jest kolejka. Leczenie? Zaszyto mi ranę. Poprawka… Zszyto mi skórę, zamiast zająć się przeciętymi wiązadłami i ścięgnami – mówi.

Jeden z ciosów przebił jej policzek. Tłumaczy, że miała szczęście, bo nóż trafił w protezę dentystyczną, skruszył ząb. Ostrze nie ześlizgnęło się i nie przebiło podniebienia. Policzek zszyto od wewnątrz.

– Ciął mnie w twarz, celował w oczy. Gdyby trafił rzeczywiście na staruszkę, która trzęsie się nad różańcem, nie miałaby szans przeżyć. Ja walczyłam – mówi.

Więcej czytaj w elektronicznym wydaniu "Głosu". TU POBIERZ

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~mazowiecki 1 13 dni temuocena: 100% 

  No a co z tym gnojem, co przed rokiem w ŻYRARDOWIE napadał z nożem na ludzi? Bo coś cicho się zrobiło...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~orzesztv 0 miesiąc temuocena: 100% 

  tyle minęło czasu a tam wciąż menele atakują ludzi wyłudzają pieniądze a policja i straż miejska nic nie robi bo to się nie opłaca

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3 sekundy