W 2019 roku bieg z historią w tle zgromadził na starcie śmiałków, z których tylko kilkoro pokonało pełen dystans: Monika Kaniewska, Piotr Sędecki, Jarosław Kolasiński, Michał Domostowicz, Dariusz Urbanek.

W 2019 roku bieg z historią w tle zgromadził na starcie śmiałków, z których tylko kilkoro pokonało pełen dystans: Monika Kaniewska, Piotr Sędecki, Jarosław Kolasiński, Michał Domostowicz, Dariusz Urbanek. (fot. arch.)

Przed rokiem 9 listopada spotkali się, by pokonać dystans 101 kilometrów. W sobotę (7.11) planują przebiec 102 kilometry, by na sportowo uczcić 102 rocznicę odzyskania niepodległości.

Symbolicznie na 102 dni przed datą rocznicy rozpoczęli przygotowania do biegu.Ten zaplanowano na sobotę (7.11). Start odbędzie się o godzinie 7.00 przy pomniku Józefa Piłsudskiego koło Kościoła Garnizonowego w Skierniewicach. Tam też będzie meta.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w biegu i twierdzą, że rozpocząć go i zakończyć każdy z uczestników może w każdym momencie. Ponadto podają miejsca na trasie gdzie można uzupełnić zapasy i ze względu na dogodny dojazd, rozpocząć lub zakończyć bieg (w ramce).

Ostateczny przebieg trasy może być lekko zmodyfikowany, brakujące 2-3 kilometry dokręcimy w skierniewickim parku – mówi Piotr Sędecki, organizator. – Zapraszamy na start wszystkich chętnych do pokonania z nami nie tylko całych 102 kilometrów, ale choćby części trasy, biegiem lub na rowerze – dodaje.

Szacowany czas trwania biegu z uwzględnieniem postojów to około 14-15 godzin. Impreza ma charakter towarzyski, peleton biegaczy będzie pokonywał dystans w miarę możliwości zwartą grupą, ale osoby, dla których tempo okaże się zbyt intensywne na pewno nie będą pozostawieni sami sobie. Bieg z historią w tle odbył się w 2019 roku. Wówczas (9.11) trasa prowadziła miejscami w różny sposób związanymi z walką o niepodległość Polski.

W minionym roku na mecie czekała nas niespodzianka. Nie spodziewaliśmy się pana Prezydenta i prezesa OSiR. Były też medale i miła rozmowa − mówi Piotr Sędecki pomysłodawca biegu.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2474 sekundy