Aleksandra Tarnowska, Anna Kłosińska i Anna Bibik podczas obozu treningowego w Bydgoszczy. Obiekt Zawiszy oferuje fantastyczne warunki.

Aleksandra Tarnowska, Anna Kłosińska i Anna Bibik podczas obozu treningowego w Bydgoszczy. Obiekt Zawiszy oferuje fantastyczne warunki. (fot. arch.)

Lekkoatletki UKS Vis Anna Kłosińska, Anna Bibik i Aleksandra Tarnowska przebywają w Bydgoszczy, gdzie na obiektach Zawiszy trenują wraz z kadrą województwa łódzkiego i zapleczem kadry narodowej. Dwie z trzech podopiecznych Jolanty Barskiej mają już zapewniony udział we wrześniowych mistrzostwach Polski, trzecia walczy o kwalifikację.

− Treningi mamy dwa razy dziennie, a trenerem jest Łukasz Mantyk z BKL Bełchatów − mówi Anna Kłosińska. − Nasze treningi bardzo się różnią od tych, które mamy w swoim klubie, myślę że wynika to z tego iż każdy trener ma inne metody szkolenia, a obiekt na którym trenujemy to stadion Zawiszy, który jest dużo lepiej wyposażony niż nasz obiekt w Skierniewicach − dodaje skierniewiczanka.

Zawodniczki UKS Vis twierdzą, że udział w zgrupowaniach jest dla nich bezcenny.

− Cieszymy się bardzo, że trenerka Jolanta Barska umożliwia nam udział w takich wyjazdach, tu możemy się bardzo dużo nauczyć i zbudować super formę na sezon − mówi Anna Bibik.

Skierniewiczanki czas pomiędzy treningami spędzają razem z innymi zawodnikami integrując się i lepiej poznając.

− Nie mamy za dużo czasu wolnego, a jak jest to często kończy się na drzemce popołudniowej pomiędzy treningami. Jeżeli znajdziemy czas to wspólnie wychodzimy na stare miasto w Bydgoszczy, które jest myślę jednym z piękniejszych miejsc w Bydgoszczy − opowiadają skierniewiczanki.

Wszystkie trzy przygotowują formę do mistrzostw Polski. Anna Kłosińska we wrześniu (19-21.09) wystąpi w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Łodzi w kategorii U-18. Będzie rywalizowała w trójskoku i skoku w dal. Przed Anią Bibik i Olą Tarnowską rywalizacja w kategorii U-16 podczas Mistrzostw Polski w Słupsku pod koniec września (27-29.09). Ola w zawodach przełomu sierpnia i września będzie miała okazję zdobyć minimum kwalifikujące ją do udziału w imprezie.

− Mamy nadzieje, że po przetrenowanym obozie i po dalszych przygotowaniach już w Skierniewicach, uda nam się osiągnąć bardzo dobre wyniki podczas najważniejszych startów − dodają.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2546 sekundy