z miasta

Sport

Pływanie

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 sierpnia 2020 | 13:22 komentarzy 2
Dzieci i młodzież ze skierniewickich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego powróci do skierniewickiej pływalni w poniedziałek 14 września.

Dzieci i młodzież ze skierniewickich szkół w ramach zajęć wychowania fizycznego powróci do skierniewickiej pływalni w poniedziałek 14 września. (fot. Adam Michalski)

Niebawem rozpocznie się rok szkolny 2020/2021. Do skierniewickiej pływalni w połowie września (14.09) mają wrócić zajęcia wychowania fizycznego. Od dziś (27.08) obiekt jest nieczynny, w wodzie wykryto bakterię.

− W związku z obecnością bakterii legionella w wodzie użytkowej (krany, prysznic) od dnia 27.08.2020 pływalnia jest nieczynna do odwołania − czytamy w komunikacie. W piątek (27.08) mają zostać pobrane kolejne próbki wody.

− Grzejemy wodę, obecność tej bakterii związana jest najprawdopodobniej z dużymi przestojami w pływalni, mniejszą liczbą klientów − zauważa Tomasz Przybysz, prezes. Skierniewicki obiekt po ponad dwóch miesiącach zamknięcia otwarty został w sobotę (6.06), później, w lipcu, na dwa tygodnie ponownie był nieczynny w związku z pracami remontowymi Energetyki Cieplnej w Skierniewicach i brakiem ciepłej wody.

Już niebawem, bo 14 września do pływalni mają wrócić dzieci ze skierniewickich szkół. − Jesteśmy po rozmowach z przedstawicielami szkół. Pływalnia będzie do ich dyspozycji, ustaliliśmy, że od 14 września. Wymogi sanitarne nakładają na szkoły oraz obiekt określone restrykcje. Jednorazowo w obiekcie może przebywać 45 osób. A grupy mają wymieniać się na zakładkę. Jak to będzie wyglądało w praktyce?

− Wpuszczamy grupę z jednej szkoły do czterech szatni. Przed zakończeniem zajęć, do szatni wchodzi kolejna grupa, która po przebraniu się wchodzi do hali basenowej i w okolicach małej niecki czeka aż poprzednia grupa opuści halę. Po wyjściu z szatni pierwszej grupy pomieszczenia zostaną zdezynfekowane − opowiada prezes NAWY. We wrześniu ruszą także grupowe zajęcia z nauki pływania.

− Grupy będą mniejsze ze zrozumiały względów − mówi Tomasz Przybysz. Ważą się losy aqua aerobiku.

− Nie ma jeszcze decyzji, czekamy na to jakie będzie zainteresowanie tymi zajęciami − dodaje prezes.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~M.J. 2 ponad rok temuocena: 86% 

  "− W związku z obecnością bakterii legionella w wodzie użytkowej (krany, prysznic)"- czy te słowa sugerują, że na obiekcie woda krąży w systemie zamkniętym? Czy po prostu w legionella jest w wodzie miejskiej, dostarczanej wszystkim mieszkańcom?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ZWiK "WOD-KAN" sp. z o.o. 1 ponad rok temuocena: 88% 

  Cechą charakterystyczną bakterii z rodzaju Legionella jest to, że występuje ona jedynie w wodzie ciepłej i jedynie w przypadku jej dłuższego nie używania. Może więc pojawić się w rzadziej używanych łazienkach (szczególnie w słuchawce prysznicowej) w instalacjach gdzie korzystamy z bardzo ciepłej wody. W związku z powyższym woda wodociągowa dostarczana przez ZWiK "WOD-KAN" sp. z o.o. jest absolutnie bezpieczna. Ma ona temperaturę około 12 stopni C. i przede wszystkim nie jest podgrzewana oraz jest w ciągłym ruchu. Każda instalacja podgrzewająca wodę do odpowiedniej wymaganej temperatury korzysta z własnego systemu podgrzewania, za który ZWiK "WOD-KAN" sp. z o.o. nie odpowiada. Jednocześnie przypominam, że woda wprowadzana do sieci wodociągowej jest regularnie badana przez Sanepid oraz przez Laboratorium ZWiK "WOD-KAN"sp. z. o.o.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Alicja Ulicka błysnęła formą za oceanem

Unia bez kalkulacji. Z ŁKS zagrał najsilniejszy...

Sukcesy przedstawicieli Academii Gorila

Złoto Marka Kujawskiego w mistrzostwach świata!

Medale Tygrysów. Akademia Sztuk Walki rozwija się

Siatkarski sezon nabiera tempa. Wygrana kadetek...

Mecz Unia Skierniewice - Lech Poznań z...

Macovia liderem mimo straty punktów w derbach...

Turniej wojewódzkiej ligi młodziczek w piłce...