z miasta

oświata

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 września 2020 | 10:52 komentarzy 1
Beata Pacocha, dyrektor Przedszkola Zielony Zakątek, we wtorek (1.09) września witała dzieci i ich rodziców w drzwiach z termometrem w ręku.

Beata Pacocha, dyrektor Przedszkola Zielony Zakątek, we wtorek (1.09) września witała dzieci i ich rodziców w drzwiach z termometrem w ręku. (fot. Joanna Młynarczyk)

We wtorek, 1 września pracę w pełnym reżimie sanitarnym rozpoczęły skierniewickie przedszkola oraz żłobek. Pracowały przez całe wakacje, miały więc czas, by wdrożyć się w nową rzeczywistość. Do placówek tych powróciło niemal 1900 dzieci.

Wszystkie placówki przedszkolne w mieście jak i żłobek pracować będą normalnie, ale w obostrzeniach. Nie będzie teatrzyków, wycieczek, konkursów i innych wydarzeń otwartych. A wszystkie zabawki i sprzęty, które nie podlegają dezynfekcji wyłączone zostały z użycia. Książki, plansze – jeśli będą używane podczas zajęć, to tylko przez opiekuna. A kredki i inne przybory, z których korzystały dzieci, będą musiały obowiązkowo przejść kwarantannę. Z zewnątrz nikt nie będzie mógł wejść na teren placówki.

– Przed nami trudny rok – przyznaje Beata Pacocha, dyrektor Przedszkola Zielony Zakątek w Skierniewicach. – We wtorek, 1 września witała dzieci w drzwiach z termometrem w ręku.

– Myślę, że trzeba powoli wracać do normalnego życia, tylko trzeba nauczyć się żyć w nowej rzeczywistości. Przede wszystkim stosować się – do trzech podstawowych zasad: maska na twarzy, dezynfekcja rąk i zachowanie odstępu – dodaje Marzena Krawczyk, dyrektor Żłobka Miejskiego Iskierka.

Więcej czytaj w najnowszym wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy” (3.09).

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 9

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Yt 0 miesiąc temu

  Czy nasze dzieci będą stały na mrozie rano? Kolejki są duże. Chyba,że z powodu pandemonium do tego czasu wszystko zamkna ...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2851 sekundy