z miasta

na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 września 2020 | 00:47 komentarzy 6
 • Po tygodniu od wesela w jednym z lokali w Skierniewicach pozytywne wyniki testów wraz z decyzją o kwarantannie odebrało sześciu biesiadników. W kolejnych dniach liczba zakażonych z pozytywnym wynikiem testu zaczęła rosnąć.
   
 • Sanepid szuka pasażerów podróżujących autobusami na trasach Skierniewice-Celigów, Skierniewice-Bolimów, Skierniewice-Żyrardów, Łowicz-Skierniewice oraz Skierniewice Białynin. Za kierownicą pekaesu siedział zakażony koronawirusem kierowca.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach poinformował (3.09) o zamknięciu kolejnego (po kardiologii) oddziału. U jednego z pacjentów przebywających na oddziale potwierdzono obecność SARS-COV-2.Wstrzymane zostały przyjęcia, pacjenci i personel zostali odizolowani na oddziale wewnętrznym.

Sanepid informuje (2.09) o 13 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie. Bilans zakażeń w pierwszych dniach września wynosi 26 osób chorych.

We wtorek (01.09) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach opublikował komunikat, w którym prosi o pilny kontakt osoby, które w dniach 26.08 i 28.08 podróżowały autobusami na trasach Celigów – Skierniewice – Celigów; Bolimów – Skierniewice; Skierniewice – Żyrardów; Skierniewice – Łowicz – Skierniewice.

Ze względu na tę sytuację będę musiał okresowo odwołać kilka kursów. Większość kierowców jest w wieku o podwyższonym ryzyku i po prostu boją się jeździć – mówi Dariusz Kumosiński, wiceprezes skierniewickiego PKS.

Pracodawca twierdzi, że zakażony mężczyzna przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Od poniedziałku, 31 sierpnia kierowca jest w dziesięciodniowej izolacji – wyjaśnia Dariusz Kumosiński.

Kierowca, który obsługiwał linię to mieszkaniec gminy Głuchów.

Źródłem rozprzestrzeniania się wirusa w powiecie jest m.in. wesele, które miało miejsce 22 sierpnia w jednym z lokali na terenie miasta. Wśród biesiadników była osoba zakażona, bawił się na nim także kierowca PKS, o którym piszemy.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach szuka podróżnych, którzy w dniach 26 i 28 sierpnia podróżowali autobusami PKS wskazanymi kursami.

W dniu 26.08.2020 r. (środa) na trasie:

 • Celigów – Skierniewice Dworzec PKP, przez : Głuchów, Jasień, Michowice, Dębowa Góra, Żelazna. Odjazdy z Celigowa o godz. 05.35 i 12.55, przyjazdy do Skierniewic o godz. 06.40 i 14.00
 • Skierniewice Dworzec PKP – Celigów, przez: Żelazna, Dębowa Góra, Michowice, Jasień, Głuchów. Odjazdy ze Skierniewic o godz. 11.15 i 20.10, przyjazdy do Celigowa o godz. 12.20 i 20.50
 • Bolimów odj.godz.7.15 – Skierniewice Dworzec PKP przyj.godz.7.50
 • Skierniewice Dworzec PKP odj. godz. 8.00 – Żyrardów przyj. godz. 8.50, przez: Kamion, Puszcza Mariańska, Wygoda
 • Żyrardów odj. godz. 9.00-Skierniewice Dworzec PKP przyj. godz. 9.55, przez: Wygoda, Puszcza Mariańska, Kamion
 • Skierniewice Dworzec PKP – Łowicz, przez: Mokra Prawa, Sierakowice, Bełchów, Bobrowniki, Parma, Zielkowice. Odjazdy ze Skierniewic o godz. 15.30 i 17.30, przyjazdy do Łowicza o godz. 16.20 i 18.20
 • Łowicz – Skierniewice Dworzec PKP, przez: Zielkowice, Parma, Bobrowniki, Bełchów, Sierakowice, Mokra Prawa.
  Odjazdy z Łowicza o godz. 16.30 i 18.30, przyjazdy do Skierniewic o godz. 17.20 i 19.20

W dniu 28.08.2020 r. (piątek) na trasie:

 • Białynin – Skierniewice Dworzec PKP, przez: Kochanów, Głuchów, Celigów, Michowice, Borysław, Janisławice, Borysław, Lnisno, Żelazna, Dębowa Góra.
  Odjazdy z Białynina o godz. 06.35 i 10.40, przyjazdy do Skierniewic o godz. 07.50 i 12.00

612 nowych potwierdzonych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 pochodzi z województw: małopolskiego (100), mazowieckiego (93), śląskiego (71), łódzkiego (48), wielkopolskiego (48), pomorskiego (44), lubelskiego (40), kujawsko-pomorskiego (33), podkarpackiego (32), dolnośląskiego (24), świętokrzyskiego (21), zachodniopomorskiego (17), warmińsko-mazurskiego (16), podlaskiego (10), opolskiego (8), lubuskiego (7)

 

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 18

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 3
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

6Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~sQ4 6 miesiąc temuocena: 50% 

  pozostaje miec tylko nadzieje, ze Ci sceptycy, co nie wierza w pandemie, nie beda musieli spedzic tygodni pod respiratorem, i nie zaraza nikogo zanim trafia na OIOM.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~rtiop 5 miesiąc temuocena: 40% 

  Ale bzdury

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szok 4 miesiąc temuocena: 42% 

  Od marca 2 osoby u nas zmarły na c19. Ile zmarlo, bo na czas nie otrzymało pomocy lekarskiej? Ile? Ilu z nas nabawi się grzybicy płuc id maseczek?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Witold 3 miesiąc temuocena: 56% 

  Nie znam odpowiedzi na pierwsze pytanie i rozumiem, że to rzeczywiście problem. Co do drugiego pytania: ludzie pracowali w maseczkach w laboratoriach i na salach operacyjnych przed epidemią i jakoś nie mieli grzybicy płuc od tego. W każdym razie maseczki wielorazowe bawełniane należy prać tak jak każdą inną część ubrania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~We 2 miesiąc temuocena: 44% 

  110 000 bezrobotnych przybyło przez jakby epidemie. Ogarnijmy się, bo czeka nas głód! Cytryna, czosnek i będzie dobrze

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~artur 1 miesiąc temuocena: 29% 

  szczaw i mirabelki,jest sezon i bedzie bardzo dobrze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2605 sekundy