Michalina Walczak (z prawej) i Marta Tręboszka założyły nowe sportowe stowarzyszenie. EMKA Skierniewice funkcjonuje od lipca.

Michalina Walczak (z prawej) i Marta Tręboszka założyły nowe sportowe stowarzyszenie. EMKA Skierniewice funkcjonuje od lipca. (fot. Konrad Sala)

Kilka lat temu w ich głowach pojawił się pomysł, by rozpocząć w Skierniewicach prowadzenie regularnych treningów dla dziewcząt. Wówczas, jak twierdzą, w obu miejskich klubach piłkarskich zabrakło woli podjęcia współpracy. Marta Tręboszka i Michalina Walczak wzięły sprawy w swoje ręce i założyły stowarzyszenie EMKA Skierniewice.

− EMKA to nazwa, która ma być kojarzona z nami obiema, to efekt fonetycznego zapisu pierwszych liter naszych imion, nagły przypływ weny twórczej − mówi Michalina Walczak. Obie zarówno Marta Tręboszka jak i Michalina Walczak są byłymi piłkarkami, od kilku lat trenerkami z uprawnieniami do pracy z dziećmi. Pomysł by szkolić dziewczynki pojawił się w ich głowach kilka lat temu, jednak żaden ze skierniewickich klubów nie przejawiał woli rozszerzenia działalności o kobieca piłkę nożną.

− Owszem rozmowy były, jednak zabrakło konkretów. Stwierdziliśmy, że gadanie trzeba zamienić w działanie − twierdzi Marta Tręboszka. Dopełniły formalności (stowarzyszenie ma już KRS) i rozpoczęły działalność w lipcu (4.07). Zainteresowanie projektem okazało się bardzo duże.

− Rozpoczęłyśmy wdrażać nasz projekt w życia z początkiem lipca, po dwóch miesiącach z naszych zajęć skorzystało 50 dziewczynek, zainteresowanie jest duże − oceniają. Póki co przedział wiekowy wśród młodych adeptek piłki nożnej w EMCE jest duży, trenują dziewczęta od 4 do 12 roku życia.

Obie są licencjonowanymi trenerkami z uprawnieniami UEFA B i UEFA C. Planują zdobywać kolejne, szkolić się. Trenują na orliku nr 2, przy ulicy 1 Maja. Grupa starsza 3 razy w tygodniu, młodsza 2.

Więcej o nowym stowarzyszeniu na sportowej mapie miasta w najnowszym (10.09) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Ósemka mistrzem województwa koszykarskich żaków

Patrycja Kochanowska z brązem szachowych...

Sezon nabiera tempa. Lekkoatleci w formie

Kolejne reprezentacyjne występy pływaczek UKS...

Ósemka nie zagra o medale mistrzostw Polski

Wielkie emocje w finale. Ósemka przegrała po...

Wygrana Ósemki na inaugurację Finału Mistrzostw...

Kontrowersje po Wyścigu Trzech Lilii. Wielki...

Medale skierniewickich pływaków podczas zawodów...

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA