wydarzenia

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 września 2020 | 16:40

Miejsce: Akademia Twórczości w Skierniewicach (ul. Piłsudskiego 2)

Data rozpoczęcia: 17.09.2020

Akademia Twórczości przy Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach oraz Stowarzyszenie Skierniewicki Klub Francuski od 18 września zapraszają do obejrzenia wystawy „Marc Bodin – wielki przyjaciel Skierniewic”. Wirtualny wernisaż odbędzie się 17 września o godz. 19 na stronie cekis.pl. Natomiast od 18 września wystawę będzie można oglądać w galerii Akademii Twórczości (I piętro) w maseczkach i rękawiczkach.

Chatelaillon-Plage, miasto we Francji w departamencie Charente Maritime, już 25 lat współpracuje ze Skierniewicami. Nie byłoby tak owocnej i serdecznej przyjaźni, gdyby nie Marie-Francoise i Marc Bodin, którzy poświęcali wiele trudu i czasu na budowanie trwałych kontaktów pomiędzy samorządami, stowarzyszeniami, a przede wszystkim pomiędzy rodzinami francuskimi i mieszkańcami naszego miasta.

Marca Bodin (1943-2020) już nie ma z nami, odszedł dokładnie w 25 rocznicę podpisania współpracy pomiędzy naszymi miastami.

Wystawa w Akademii Twórczości poświęcona jest przede wszystkim Marcowi Bodin, osobie o niepospolitej życzliwości i serdeczności dla ludzi, pogodzie ducha i tolerancji, wielkiemu przyjacielowi Skierniewic. Zobaczymy także migawki z 25-letniej współpracy Skierniewic i Chatelaillon Plage.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2979 sekundy