z powiatu

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 września 2020 | 13:34 komentarzy 16

Kuratorium oświaty po ujawnieniu afery odsunęło nauczyciela religii od pracy z dziećmi w szkole podstawowej w Żelaznej. Kuria diecezjalna w Łowiczu po południu (11.09) poinformowała, że "podjęto środki zapobiegawcze w postaci odwołania ks. Jarosława W. z urzędu i nałożenia na niego zakazu pełnienia jakiejkolwiek posługi".

Komunikat kurii diecezjalnej w Łowiczu, dn. 11 września 2020 r.

"W nawiązaniu do niedawnej publikacji prasowej, dotyczącej ks. Jarosława W., kuria diecezjalna w Łowiczu informuje, że – w związku z nowymi okolicznościami sprawy – jest w toku dodatkowe dochodzenie wstępne w procesie karnym dotyczącym tego kapłana.

W trosce o większą przejrzystość i bezstronność postępowania, będzie ono powierzone delegatowi spoza diecezji łowickiej, który dokładniej zbada pojawiające się nowe elementy w tej sprawie.

Ponadto kuria diecezjalna w Łowiczu informuje, że podjęto środki zapobiegawcze w postaci odwołania ks. Jarosława W. z urzędu i nałożenia na niego zakazu pełnienia jakiejkolwiek posługi.

Informuje również, że z polecenia Stolicy Apostolskiej prowadzone jest odrębne postępowanie, powierzone arcybiskupowi metropolicie łódzkiemu, w sprawie ewentualnych zaniedbań biskupa łowickiego w prowadzeniu spraw o molestowanie osób nieletnich przez niektórych duchownych jego diecezji".

Ks. mgr lic. Zbigniew Kielan
Rzecznik Prasowy Diecezji Łowickiej

Może cię zainteresować:

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 27

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 7
  WKURZAJĄCY
 • 6
  BRAK SŁÓW

15Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~widzący 15 10 dni temu

  Kapłani się nie spowiadają. Oni nie wierzą. Oni widzą zamiast "owieczek" złotówki i to w dużym nominale i to jest ich "owieczek" wartość. Pewne zachowania już się zaczynają w pewnie seminarium: * kiedy są wieczorne "adoracje" siebie nawzajem - a w kapłaństwie w innej formie; * wąchanie nawzajem swoich ubrań; * podglądanie kolegów w łazience przez dziurkę od klucza; * mówienie do siebie: ty mój księżycu; * przytulanie siebie w ramach pocieszenia, ''problemów z powołaniu''; * wzajemne masaże po ciężkim dniu pracy; * odwiedzanie bp. Tymoteusza z Ł. i bliskie przytulenia; * podziwianie rozporków kolegi; * intrygi, donoszenie;

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~Parafianin 14 13 dni temuocena: 50% 

  Jak nie złodziej to pedofil latami siedzi na parafii, a biskup łowicki Dziuba skrzętnie latami to ukrywa , zamiata sprawę pod dywan,to biada jednej i drugiej stronie na Sądzie Ostatecznym jeżeli takowy jest. Czy wierzą oni w to co mówią?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wiedzacy 13 14 dni temuocena: 100% 

  Trochę śmieszne to zdjęcie, na którym zakryto twarz kapłana który był w Żelaznej przed ks. jarosławem., a który nic nie ma wspólnego z aferą. Takie małe uchybienie :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~XYZ 12 15 dni temuocena: 100% 

  Ciekawe gdzie się spowiadał ks. z Żelaznej. podobno po sąsiedzku u ks. z Janisławic bo to jego dobry koleszka, to niezłego miał kolegę.

  odpowiedz oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~jedna sekta 11 14 dni temuocena: 75% 

  k**wa k**wie łba nie urwie ;)

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~Dawid 10 15 dni temuocena: 63% 

  Przypominam że księża modlą się za pieniądze. za te ziemskie pieniądze, o niebieskich pieniądzach prosto z nieba o których tak dużo opowiadają z ambony to w ogóle nie chcą słyszeć, a podobno zaplata w niebie jest stukrotna.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Szymek 9 9 dni temuocena: 100% 

  To jest dolegliwość wielu Kościołów, związków wyzn. i sekt. Mówią, że STRZEGĄ swoich owieczek a a co robią? STRZYGĄ i to jak!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mniejsza większość :) 8 15 dni temuocena: 56% 

  Przezabawne jest to, że KK jest finansowany z budżetu państwa, więc również przez plujących na trójpostaciowego bozię, ale księżom kasa plujących nie śmierdzi, bo kasa istnieje, a bozia wcale. Wg danych Episkopatu za watykańskie obrzędy chodzi już tylko ok 35% przymusowo ochrzczonych.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lolek 7 15 dni temuocena: 77% 

  Przez lata zamiatali pod dywan więc teraz ciężko im się przestawić, dostęp do wiedzy jest w dzisiejszych czasach powszechny i coraz mniej ludzi wierzy w bajki. Poza tym nie zapominajmy, że w tej organizacji za ukrywanie pedofilów zostaje się świętym.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ks.... 6 16 dni temuocena: 57% 

  Kiedy biskup łowicki Dziuba i jego zastępca Osiał był u spowiedzi i u którego spowiednika i czy ta spowiedz była ważna a może śwętokracka?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xyz 5 16 dni temuocena: 83% 

  A czy (Ks....) często się spowiada i ewentualnie u kogo i czy ta spowiedź jest szczera?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator 4 16 dni temuocena: 80% 

  Te nowe okoliczności sprawy to nagłośnienie ich w lokalnych i ogólnopolskich mediach. Nie dało już się dłużej tego tuszować. Czy za krycie pedofilów odpowiedzą karnie także biskupi(łowicki i łódzki) oraz proboszczowie parafii w których przebywali?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wierzący...? 3 16 dni temuocena: 42% 

  Może ......."sprawił wrażenie znakomitego kapłana ", ale jak się zaczyna mieszać w głowie to powinien wcześnie się tym zainteresować i iść do psychologa , a jednak nic sobie z tego nie robił, . przełożeni powinni się bardziej interesować co się dzieje na parafiach .ciekawe co teraz z nim zrobią, ......moze umieszczą gdzieś gdzie nikt go nie zna i dalej będzie........księdzem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 2 16 dni temuocena: 67% 

  Pytanie dla każdego parafianina;katolika, prawosławnego, protestanta: Czy modlimy się za naszych duchownych? Nie? To zacznijmy/wznówmy, bo diabeł odwodzi nawet wspaniałych duchownych i osoby zakonne, a cóż dopiero nas, świeckich? Ksiądz Jarosław pochował siedem lat temu moje dziecko, sprawił wrażenie znakomitego kapłana -a dziś takie straszne czyny. Czym by się nie skończyła sprawa, musi korzystać z opieki psychiatry i egzorcysty, bo wiele zboczeń ma podłoże szatańskie. Módlmy się za duchownych.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~magiczny wafel 1 15 dni temuocena: 47% 

  Diabeł to synonim watykańskiej sekty. Poza tym wiara w religijne bajki nie jest dla ludzi mądrych.

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ciotka-klotka 0 17 dni temuocena: 29% 

  Tymczasem miasto Rzym ma nowego mieszkańca od jutra i na wieki.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3676 sekundy