Ile kosztuje wypożyczenie samochodu bez kaucji na lotnisku w Łodzi?

Podróżowanie samolotem, zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych stało się dziś codziennością. Latamy nie tylko w celach prywatnych, ale także służbowo. W każdym jednak przypadku warto zapewnić sobie wygodne i sprawne przemieszczanie się w miejscu docelowym,. Rozwiązaniem jest wypożyczenie samochodu, który uniezależni nas od komunikacji miejskiej, dając pełną swobodę i bezpieczeństwo podróżowania. Jak wynająć auto i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Samochód na dowolny czas

W pierwszej kolejności należy wskazać, że czas wynajęcia samochodu zależy w pełni od woli klienta. Można skorzystać z auta przez kilka dni lub wypożyczyć je na znacznie dłuższy czas. Pełna elastyczność w tym zakresie pozwala na dostosowanie oferty wypożyczalni do własnych potrzeb, a przede wszystkim planów podróżniczych. Oferty wynajmu krótkoterminowego – w zależności od auta, na jakie się zdecydujemy – rozpoczynają się już od 95 złotych za dobę. To wyjątkowo atrakcyjna propozycja, biorąc pod uwagę koszty transportu, które musielibyśmy ponieść, korzystając choćby z usług taksówek.

Osobną kategorią jest tak zwany wynajem średnioterminowy. Carfree.pl określa tym mianem korzystanie z pojazdu w okresie od 1 do 24 miesięcy. W tym przypadku cennik również zależy od kategorii wybranego samochodu, a najtańsza opcja to kwota już 1.770 złotych miesięcznie. Wypożyczenie samochodu na kilka miesięcy do niedawna postrzegane było jako oferta adresowana jedynie do firm. Dziś jednak z tej propozycji korzystają także osoby prywatne, które oczekują wygodnego i ekonomicznego środka transportu podczas pobytu w innym kraju czy mieście.

 

Koszty dodatkowe

Wiele osób kojarzy wypożyczenie samochodu z dodatkowymi kosztami, które potrafią mocno obciążyć zaplanowany budżet, a także kaucją, jaką należy zdeponować w wypożyczalni. Zwykle jest ona wpłacana gotówką lub odpowiednia kwota blokowana jest na karcie kredytowej wynajmującego. Inne zasady panują w Carfree. Firma zrezygnowała z pobierania kaucji, co jest dużym ułatwieniem dla klientów, chcących skorzystać z oferty wypożyczalni. Za co trzeba dodatkowo zapłacić, wynajmując auto? Za ponadstandardowe wyposażenie, czyli za fotelik dla dziecka czy za nawigację.

Innymi zasadami pod względem finansowym objęte są także dodatkowe ubezpieczenia czy opcja zwrotu brudnego samochodu. W tym przypadku klienci mogą skorzystać z możliwości wykupienia specjalnej polisy, obejmującej na przykład uszkodzenie karoserii, opon czy szyb. Jeśli nie mamy czasu samodzielnie zadbać o czystość wypożyczonego pojazdu, atrakcyjną propozycją jest opcja zwrotu samochodu brudnego, za co zapłacimy jedynie dodatkowe 50 złotych. Wypożyczając auto, należy także mieć na względzie fakt, że można poruszać się nim w kraju, a wyjazd poza granice Polski będzie płatny dodatkowo.
 

Jak wypożyczyć auto na lotnisku w Łodzi?

Wypożyczenie samochodu warto zaplanować odpowiednio wcześnie, najlepiej w chwili zakupu biletu lotniczego. To gwarancja nie tylko dostępności pojazdów, ale także atrakcyjnych warunków cenowych. Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku w Łodzi? Jakich formalności należy dopełnić? Odpowiedzi na te pytania warto poznać, zanim wsiądziemy do samolotu. Koszty omówiliśmy wcześniej, natomiast otwarta pozostaje kwestia formalności związanych z wypożyczeniem samochodu. Jakie dokumenty powinniśmy więc przygotować, aby sprawnie zawrzeć umowę?

Podstawowym dokumentem jest prawo jazdy osoby, która będzie prowadzić samochód. Co istotne, akceptowane jest nie tylko prawo jazdy polskie, ale także międzynarodowe. Dodatkowo należy posiadać przy sobie drugi dokument tożsamości ze zdjęciem, czyli na przykład dowód osobisty lub paszport. Auto może wypożyczyć osoba, która ukończyła 21 lat oraz posiada prawo jazdy od co najmniej roku. Warto, na etapie rezerwacji pojazdu, przemyśleć także dodatkowe opcje, jakie będą niezbędne. Przydatne może się okazać zgłoszenie drugiego kierowcy, uprawnionego do prowadzenia samochodu, czy opłacenie wspomnianego wcześniej wyjazdu poza granice kraju. Tyle wystarczy, by zapewnić sobie komfortowe i bezpieczne podróżowanie wypożyczonym samochodem po wylądowaniu w Łodzi.

tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA