z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2020 | 21:02 komentarzy 1
W odwiercie znajdują się szczeliny, które mogą stanowić niebezpieczeństwo.

W odwiercie znajdują się szczeliny, które mogą stanowić niebezpieczeństwo.

Zdaniem mieszkańca teren budowy odwiertu w Józefatowie nie jest w ogóle zabezpieczony. Ponadto odwierty posiadają głębokie szczeliny. Urząd gminy Skierniewice przekonuje z kolei, że otrzymał potwierdzenie od wykonawcy, że grunty są należycie zabezpieczone.

– Odwiedziłem ostatnio teren budowy odwiertu i byłem bardzo mocno zaskoczony, jaki stan tam zauważyłem – przyznaje Mariusz Niemiec, mieszkaniec gminy Skierniewice.

Zdaniem Mariusza Niemca miejsce nie jest należycie zabezpieczone.

– To wygląda tak, jakby ktoś w popłochu porzucił ten teren i po prostu uciekł – dodaje.

Mieszkańca przede wszystkim przerażają niezabezpieczone szczeliny, jakie zostały na miejscu odwiertu. Sami odwiedziliśmy to miejsce. Wokół terenu budowy znajduje się zaledwie jedna zerwana taśma, która nie stanowi żadnej przeszkody.

– Ta taśma to czysta prowizorka, przecież każdy bez większych przeszkód może ją ominąć. O ile wcześniej ją zauważy, bo jest zerwana. Jak zobaczyłem ten stan rzeczy to przez głowę mi przeszła pewna refleksja. Przecież tą inwestycją tak bardzo szczyci się urząd, a prowadzona jest w sposób dający do myślenia. Mam nadzieję, że nie wydarzy się wypadek podobny do tego w Hiszpanii, gdzie małe dziecko stało się ofiarą podobnych działań – dzieli się swoją opinią Mariusz Niemiec.

Zdaniem mieszkańca te szczeliny są niebezpieczeństwem dla zwierząt.

– Choć odwiert jest dość głęboki to szczelina nie jest na tyle duża, aby mógł wpaść tam człowiek. Mimo wszystko trzeba uważać – dodaje.

Cała sytuację uspokaja Czesław Pytlewski.

– Otrzymałem informację od wykonawcy, że teren jest zabezpieczony. Oczywiście na miejscu znajdują się szczeliny i są one konieczne, ponieważ nieustannie przepływa tam woda. Jeszcze raz powtórzę nie grozi tam żadne niebezpieczeństwo – wyjaśnia wójt gminy Skierniewice.

Przypomnijmy, że prace przy odwiercie w Józefatowie od połowy września zostaną wznowione.

Dotychczasowy odwiert powstał na głębokości 80 metrów, jednak jak się okazuje na tym poziomie nie ma odpowiedniego zapasu wody. Stąd konieczne jest głębsze kopanie. Problemem okazały się kamienie, których nie wychwycono podczas wstępnych badań. Za pogłębianie ma odpowiadać ta sama firma, która została wybrana drogą przetargową.

Ale Mariusz Niemiec ma pewne wątpliwości.

– Mam pewne obawy, czy na 160 metrach będzie woda. Miejmy nadzieję, że inwestycja zostanie pozytywnie zakończona – przyznaje mieszkaniec gminy Skierniewice.

Za wykonanie studni odpowiada Zakład Studniarski Leopold Śmiałkowski. Firma przedstawiła najtańszą ofertę w kwocie 168 387 złotych. Inwestycja w Józefatowie zostały podzielona na dwie części. Pierwsza z nich to wcześniej wspomniana studnia głębinowa. Aktualnie do dyspozycji jest tylko jedna. Sytuacja jest o tyle poważna, że w razie jakiejkolwiek awarii blisko dwanaście miejscowości może zostać bez wody.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Krysia 1 ponad rok temuocena: 75% 

  A co robiły poprzednie władze gminy przez kilkanaście lat oprócz obciążania konta milionowymi długami, gdzie byli radni? Teraz chcą mieć czarodzieja.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Turystyczne walory gminy Głuchów

Kurtyna antyodorowa już działa

Rowerem przez Mazowsze

Chłodnik litewski

XVII Turniej Tańca „Tańczący Brzdąc 2024 -...

Uczniowie II i III klas zmierzyli się w konkursie...

Muffiny jajeczne

Dzień strażaka. Mundurowi odebrali medale i...

Aktywność seniorów jest imponująca

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA