Grono skierniewickich lekkoatletów rośnie. Królowa w Skierniewicach ma się dobrze. Czas by infrastruktura osiągnęła poziom prezentowany przez sportowców. (fot. UKS Vis)

Aż 40 reprezentantów UKS Vis startowało w finale Silver Athletics Kids w Łodzi. − W każdej konkurencji co najmniej jeden z naszych zawodników znalazł się na podium − mówi Joanna Korwek, trenerka młodych zawodników. Na starcie pojawili się także zawodnicy Akademii Młodych Sportowców DIEGO.

Na dystansie 60 metrów wśród dziewcząt w swoich kategoriach wiekowych miejsca na podium zajęły: Hania Giłka, Marika Magdziarz (1. miejsce) oraz Ola Kędzierska, Lena Korwek i Maja Kosmatka (2. miejsce).

Na tym samym odcinku wśród chłopców na 1. miejscu zmagania ukończyli: Krzyś Kołodziejczyk, Antek Popkiewicz i Jan Gołębiewski, na 2. pozycji byli: Kacper Kamiński i Filip Dziedzic, na 3. Wojtuś Głuszcz, Kacper Salamon i Mateusz Słoneczny.

Na dystansie 300 metrów dziewcząt Tosia Krzemińska zajęła 1. miejsce, Jagoda Nowakowska 2. miejsce, a Małgosia Augustyniak 3. Chłopcy na 300 metrów Michał Bryszewski i Antek Popkiewicz byli najlepsi.

W skoku w dal dziewcząt w swoich kategoriach zwyciężyły Hania Giłka i Marika Magdziarz, 2. miejsce zajęły Lena Korwek i Maja Kosmatka, a 3. Ola Kędzierka, Jagoda Nowakowska i Malina Nowakowska.

Wśród chłopców najlepsi byli: Antek Popkiewicz, Mateusz Słoneczny i Janek Gołębiewski, na 2. pozycji znaleźli się Wojtuś Głuszcz i Krzyś Kołodziejczyk, na 3. Kacper Salamon i Kacper Kamiński.

Podobnie jak w pozostałych konkurencjach, także w rzucie piłeczką palantową skierniewiczanie zajęli czołowe miejsca. Z grona dziewcząt najlepsze w swoich kategoriach były: Ola Kędzierska, Michalina Rusin i Marika Magdziarz, 2. miejsce zajęły: Marysia Augustyniak, Lena Korwek i Maja Kosmatka, 3. pozycję zdobyły: Julka Kamińska, Tosia Krzemińska i Jagoda Nowakowska.

Wśród chłopców najlepsi byli Kacper Salamon, Antek Popkiewicz i Filip Dziedzic, drugi zawody ukończył Wojtuś Głuszcz, a na 3. miejscu znaleźli się Gabryś Kupny i Kacper Kamiński.

− Wielkie gratulacje należą się pozostałym uczestnikom, którzy tym razem nie znaleźli się na podium, a są to: Piotrek Głuszcz, Franek Kaszkur, Bartek Kowalczyk, Miłosz Biedrzycki, Agatka Diks, Tosia Augustyniak, Zuzia Kanderska, Kaja Górnicka, Szymon Janecki, Filip Nowicki, Hania Piasecka, Wojtek Piasecki, Zuzia Adamczyk, Mikołaj Biedrzycki, Wiktor Jagodziński, Paweł Tartanus, Bartek Żaczkiewicz, Tosia Krzemińska, Ignacy Andrzejczak − zaznacza Joanna Korwek. − Ogromne brawa dla nich, a także dla medalistów za wielkie zaangażowanie, walkę i wielką radość z wygranej oraz z samego udziału w zawodach − dodaje.

Zawodnicy to podopieczni trenerek Joanny Korwek, Doroty Markowskiej i Agaty Głuszcz.

W łódzkim finale Silver Athletics Kids wystartowali także zawodnicy z Akademii Młodych Sportowców DIEGO.

− Wspaniały debiut na arenie lekkoatletycznej odnotowali siedmiolatkowie Zosia i Staś Kozłowscy oraz najmłodszy w naszej drużynie Fryderyk Podłogo (5 lat) − ocenia Krzysztof Garbicz. − W swoich pierwszych zawodach nie tylko daleko skakali czy rzucali piłeczką palantową, ale również bez żadnych kompleksów rywalizowali na bieżni w biegu na 60 metrów, a nawet sztafecie 4x100 metrów − dodaje.

Sześciolatek Sergiusz Kowalski, w swojej kategorii wiekowej zajął pierwsze miejsca we wszystkich swoich konkurencjach: bieg na 60 m, skok w dal i rzut piłeczką palantową.

W starszych kategoriach skierniewiczanie ustanowili nowe rekordy życiowe i miejsca na podium.

Alex Garbicz i Oktawian Kowalski oddali swoje najdłuższe w karierze, rzuty "palantowką" i dzięki temu w klasyfikacji końcowej zajęli odpowiednio 1. i 2. miejsce. Alex do kolekcji dołożył jeszcze 1. miejsce w biegu na 60 metrów oraz 2. w skoku w dal.

− Fenomenalny debiut zaliczył Oskar Mirowski (rocznik 2007), który zaledwie po dwóch tygodniach zajęć przebiegł 60 metrów w czasie 8.60. W skoku w dal w najlepszej próbie miał ponad 4.80 m − dodaje.