– Zdarzało mi się grać koncerty towarzyszące wernisażom wystaw w podobnych jak ten lokalach. Jest niezwykle klimatycznie -- mówi Ewa Kozioł.

– Zdarzało mi się grać koncerty towarzyszące wernisażom wystaw w podobnych jak ten lokalach. Jest niezwykle klimatycznie -- mówi Ewa Kozioł. (fot. Joanna Młynarczyk)

Jest grafika, rysunek i monotypia – na ścianach u 4 BRACI zawisły prace Anny Kowalczyk, Zbigniewa Matyska i Marzeny Rafińskiej. Podczas kolejnego już Artystycznego Czwartku (1.10), królowała czerń i biel. Na altówce zagrała Ewa Kozioł.

– Znów mamy znamienitych gości – uznanych artystów, do tego muzykę na żywo. Jest bardzo klimatycznie – podkreślają Katarzyna Uzar i Katarzyna Klimek, inicjatorki Artystycznych Czwartków.

Na ścianach lokalu zawisły prace Anny Kowalczyk, Zbigniewa Matyska i Marzeny Rafińskiej. Wernisaż uatrakcyjniła swoją muzyką Ewa Kozioł.

– Zdarzały mi się koncerty towarzyszące wernisażom wystaw w podobnych jak ten lokalach, ale zwykle nie grałam sama, a z przyjaciółmi w duecie, kwartecie. Były to jednak odległe czasy studiów, może z 10 lat temu – przyznaje Ewa Kozioł. – Jak gram solowo, to stawiam na Bacha, przypominam też znane tematy z filmów lub wykonuję szkodzko-irlandzki repertuar – mówiła tuż przed koncertem.

Prace można oglądać do 14 października, ale od 15 października temat czerni i bieli dalej będzie kontynuowany. Tym razem będzie można podziwiać fotografię analogową – zdjęcia czarno-białe oraz monotypię – prace Konrada Skonecznego i Kasi Klimek. Zagrają Michał Kędziora i Artur Sułek. Zaprezentuje się też Skierniewicki Teatr Tańca.

Przypomnijmy... Artystyczne Czwartki to inicjatywa skierniewiczanek Katarzyny Klimek i Katarzyny Uzar. Są pokłosiem realizowanego w wakacje projektu „Na styku sztuk”, na który otrzymały grant z Centrum Kultury i Sztuki. Artystyczne Czwartki to platforma spotkań artystów, pasjonatów malarstwa, fotografii, tańca, muzyki. Moment spotkań dla wszystkich wrażliwych na piękno. Kolejne odsłony odbywają się co 2 tygodnie w lokalu 4 BRACIA. Jak przyznają obie Katarzyny, program spotkań mają ustalony na najbliższe pół roku.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.321 sekundy