wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2020 | 13:13
Od lat szachiści Piątki ze Skierniewic są znaczącą siłą w województwie.

Od lat szachiści Piątki ze Skierniewic są znaczącą siłą w województwie. (fot. KSz Piątka)

Wielkim sukcesem reprezentacji Klubu Szachowego Piątka zakończyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Zawody odbyły się w Spale (26.09). Skierniewiczanie zdobyli 26 medali (14 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych).

Podczas rywalizacji w szachach szybkich, wśród najmłodszych, 8-latków najlepsza była Blanka Wiśniewska i Miłosz Boncela. Bardzo dobre 3. miejsce zajął Jakub Kochanowski. Rywalizacja w kategorii dzieci do lat 10 także zakończyła się triumfami szachistów Piątki. Na najwyższym stopniu podium stanęli Zuzanna Górecka i Szymon Boryna. W zmaganiach chłopców skierniewickie było całe podium, 2. zawody ukończył Jan Durzyński, 3. Szymon Waszut. W kategorii U12 2. był Antoni Rosa, a w grupie U16 najlepsi byli Zuzanna Łukasik i Mateusz Wysocki. W kategorii open 1. miejsce zajęła Zuzanna Łukasik, 2. Mateusz Wysocki.

W turnieju szachów błyskawicznych w kategorii open Zuzanna Łukasik zajęła 3. miejsce, wśród chłopców 3. był Mateusz Wysocki. W młodszych kategoriach Miłosz Boncela, Grzegorz Sułek, Jakub Kochanowski zajęli całe podium wśród 8-latków, 2. była Blanka Wiśniewska. W grupie 10-latków najlepsza okazała się Zuzanna Górecka oraz Jan Durzyński, 3. był Szymon Boryna. W kategorii U12 wygrał Antoni Rosa, w U14 Zuzanna Łukasik, a w U16 Mateusz Wysocki.

Zakończyły się także eliminacje strefowe do Finałów Mistrzostw Polski do lat 10/12/14 w 2021 roku. Skierniewiczanie wywalczyli 7 miejsc premiowanych awansem. W krajowym czempionacie wystąpią: Szymon Boryna, Jan Durzyński, Patrycja Kochanowska, Jakub Kowalczyk, Katarzyna Łukasik, Antoni Rosa i Blanka Wiśniewska.

Szachiści są podopiecznymi Bogusława Bodera.