Szkolny Skills Challenge po raz kolejny zawitał do Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach.

Szkolny Skills Challenge po raz kolejny zawitał do Szkoły Podstawowej nr 9 w Skierniewicach. (fot. Adam Michalski)

Fundacja Marcina Gortata MG13 rozpoczęła ósmą edycję Szkolnego Skills Challenge. W trakcie trwania wydarzenia uczniowie 40 szkół z Polski pokonują specjalnie przygotowany tor sprawnościowy. W tegorocznej edycji wzięła już udział Szkoła Podstawowa nr 9 w Skierniewicach. W grudniu (1.12) challenge zawita do SP nr 7.

Szkolny Skills Challenge to turniej sprawnościowy dedykowany dzieciom ze szkół podstawowych organizowany przez fundację wspólnie z Ministerstwem Sportu na terenie całego kraju.

Celem projektu jest zachęcenie uczniów do aktywniejszego uczestnictwa w podnoszeniu sprawności fizycznej, wzmocnienie pozycji wychowania fizycznego i sportu w hierarchii wartości środowiska szkolnego, oraz nauczenie młodych ludzi zdrowej sportowej rywalizacji. Podczas wizyt trenerzy fundacji chcą pokazać dzieciom, że dzięki codziennej gimnastyce, uczęszczaniu na szkolne zajęcia sportowe, każde z nich rozwija się sportowo, co w przyszłości może potęgować osiąganie sukcesów i to nie tylko sportowych.

W gronie szkół objętych Szkolnym Skills Challenge 2020 zakwalifikowanych zostało 40 szkół podstawowych. Uczniowie pokonują specjalnie przygotowany tor sprawnościowy, którego poszczególnymi elementami są zadania związane z dyscyplinami sportowymi najczęściej uprawianymi podczas zajęć wychowania fizycznego. W każdej ze szkół na podstawie uzyskanego czasu wyłanianych jest dwóch zwycięzców, jeden chłopiec i jedna dziewczynka.

Na zakończenie projektu, na podstawie czasów uzyskanych podczas szkolnych eliminacji, wyłoniona zostanie finałowa grupa 5 dziewczynek i 5 chłopców, którzy staną do rywalizacji w Ogólnopolskim Finale Szkolnego Skills Challenge, który odbędzie się w Łodzi, rodzinnym mieście Marcina Gortata. Nagrodą dla zwycięzców, jest trening z Marcinem Gortatem oraz sprzęt sportowy.

W poprzednich odsłonach projektu brały udział skierniewickie szkoły SP nr 9 i SP nr 7. W 2020 roku do Szkolnego Skills Challenge ponownie zakwalifikowane zostały Dziewiątka i Siódemka. Wydarzenie z udziałem uczniów z SP nr 9 odbyło się w czwartek (15.10) w hali przy ulicy Tetmajera.

− Z wiadomych względów w tegorocznej edycji udział wzięło mniej dzieci − mówi Adrian El-Ward, nauczyciel wychowania fizycznego z SP nr 9, koordynator projektu w ramach szkoły.

Najlepsi w czwartek byli Aleksandra Marat i Goran El-Ward.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Starty z orzełkiem na piersiach już w sobotę

Najmłodsi azetesiacy nadal w grze

Młodzicy UKS Nawa w konfrontacji z najlepszymi w...

Pływackie medale w Żyrardowie

Otwarte Mistrzostwa Skierneiwic w tenisie ziemnym

Ósemka najlepsza w Basketball Prague Games 2024

To już 25 lat aqua aerobiku w Skierniewicach

Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w...

Unia z pucharem wojewódzkim!

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA