z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2020 | 11:00
Siedzibą Makowskiego Centrum Kultury będzie nowa hala sportowa.

Siedzibą Makowskiego Centrum Kultury będzie nowa hala sportowa. (fot. Beata Pierzchała)

Gmina od niepamiętnych czasów funkcjonowała bez placówki kulturalnej. Wójt twierdził, że dom kultury to relikt przeszłości, a Maków potrafi „ogarnąć” tematy kulturalne bez sztucznie utworzonej placówki. Co się stało, ze wójt zmienił zdanie?

Podczas piątkowej, zdalnej sesji rady gminy (9.10) do życia powołano zupełnie nową instytucję – Makowskie Centrum Kultury.

– Do tej pory nad wszystkim udawało nam się panować, podzieliliśmy między siebie nadzór nad poszczególnymi elementami i było dobrze – mówi wójt Jerzy Stankiewicz. – Ale kiedy powstała hala i trzeba nią administrować, odpowiedzialny nie może być ktoś, kto będzie to robił z dobiegu. Postanowiliśmy powołać centrum kultury, którego dyrektor będzie pełnił rolę koordynatora nie tylko hali, w której będzie orkiestra, grupy paradne, siłownia i wiele innych elementów, ale także biblioteki i Ludowego Zespołu Sportowego, które wejdą w skład centrum kultury.

Nie oznacza to jednak, że biblioteka straci dyrektora, czy orkiestra kierownika. Nadal będą to oddzielne podmioty, których działalność będzie koordynowana przez dyrektora centrum kultury. 

Szczegóły w papierowym wydaniu "Głosu" z 15 października, który kupicie także TUTAJ   

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2873 sekundy