Nie w peletonie, a indywidualnie przebiegną w Bolimowskim Parku Krajobrazowym dystans 7. kilometrów, by na sportowo uczcić pamięć o papieżu Polaku Janie Pawle II.

Nie w peletonie, a indywidualnie przebiegną w Bolimowskim Parku Krajobrazowym dystans 7. kilometrów, by na sportowo uczcić pamięć o papieżu Polaku Janie Pawle II. (fot. Adam Michalski)

Organizatorzy piątej edycji Biegu Papieskiego w tygodniu poprzedzającym wydarzenie brali pod uwagę kilka wariantów organizacji i przebiegu wydarzenia. Ostatecznie, po informacji, że od soboty (17.10) Skierniewice będą objęte reżimem czerwonej strefy zdecydowano, że uczestnicy pobiegną indywidualnie.

− Po uroczystej mszy świętej w Kaplicy Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach, ul. Armii Krajowej 4, pozostaniemy w maseczkach i zachowując przepisowy dystans pamiątkowe medale pobierzemy na parkingu przed kościołem − mówi Marcin Sarna ze Skierniewickich Poranków Biegowych, organizatora wydarzenia.

Medale, które są symbolem biegu od pierwszej edycji będą do pobrania już po zakończeniu mszy aż do godz. 13:10. W związku z obostrzeniami organizatorzy przyjmowali zgłoszenia od chętnych, których było prawie 100. Zamiast w peletonie uczestnicy pobiegną indywidualnie.

− Nie będziemy tak jak w minionych latach biec w peletonie, grupować się. Pobiegniemy w jak największym rozproszeniu, ale połączeni wspólnym duchem idei tego wydarzenia dotrzemy do kapliczki w lesie. Tam każdy z uczestników wykonana selfie, które później opublikuje w komentarzach do wydarzenia na Facebooku.

Trasa biegu prowadzić będzie przy stadionie Widok, lasem prosto aż do kapliczek znajdujących się na końcu drogi (około 4,2 km). Na półmetku przy kapliczkach umieszczony zostanie wizerunek Jana Pawła II. Po wykonaniu zdjęcia uczestnicy kontynuować będą bieg.

− Prosimy pamiętać o posiadaniu maseczki i telefonu/aparatu do zrobienia zdjęcia − dodaje Marcin Sarna. Na terenie lasu nie ma obowiązku noszenia maseczek.

Pierwotnie grupa miłośników biegania, w najbliższą niedzielę (18.10) miała pokonać trasę 7. kilometrów prowadzącą głównymi ulicami miasta. Początkowo zrezygnowano z biegu ulicami miasta, a wydarzenie zostało przeniesione do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Po czwartkowych decyzjach rządu i wprowadzonych w sobotę (17.10) obostrzeniach zdecydowano się na kolejne zmiany i bieg indywidualny.

Organizatorem biegu jest Skierniewickie Stowarzyszenie Olimpijczyk.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Pewna wygrana Unii z Mszczonowianką

Duże sukcesy pływaków UKS Nawa podczas...

Puchar Starosty Skierniewickiego Mirosława Beliny

Pływacy UKS Nawa rozpoczynają walkę o medale...

Sportowa rywalizacja integruje społeczność VEKA...

Nagrody dla sportowców za sukcesy w pierwszym...

Zmiany w Macovii. Sezon 2024/2025 w A Klasie...

Placek i Stopiński w Mistrzostwach Świata...

Wyjątkowa gratka dla koszykarzy

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA