z miasta

kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 października 2020 | 13:13 komentarzy 2
Modelki – matki, córki, przyjaciółki, skierniewiczanki wzięły udział w projekcie „nieIDEALNE”. Ich zdjęcia można oglądać w kinie.

Modelki – matki, córki, przyjaciółki, skierniewiczanki wzięły udział w projekcie „nieIDEALNE”. Ich zdjęcia można oglądać w kinie. (fot. Joanna Młynarczyk)

Ponad 100 kobiet chciało wziąć udział w sesji fotograficznej Moniki Umańskiej. Kiedy jednak fotografka uprzedziła, że chce pokazać kobiety prawdziwe, nie będzie korzystać z programów graficznych do obróbki, panie zaczęły się wycofywać. Zostało 11 i to właśnie ich zdjęcia można od piątku (16.10) oglądać w holu kina Polonez w Skierniewicach.

Są to fotografie kobiet, skierniewiczanek – matek, córek, przyjaciółek. Składają się na projekt „nieIDEALNE”. Jego autorka, Monika Umańska przekonuje, że kobiety nieidealne w swoim wyglądzie nie tylko są piękne, ale też wyjątkowe.

Casting do sesji fotografka ogłosiła na Facebooku. Zgłosiło się ponad 100 chętnych kobiet, ale kiedy zapowiedziała, że nie będzie korzystać z programów graficznych do obróbki zdjęć, zostało 11 odważnych pań. Każdej z modelek Monika Umańska wykonała kilkadziesiąt zdjęć. Na wystawie prezentuje po jednym.

– Patrząc na zdjęcia, wybierałam takie, które mnie w jakiś sposób poruszyły, zależało mi bowiem na tym, by wzbudziły emocje także u widzów – przyznaje artystka. – Jako fotograf doskonale wiem jak wygląda praca nad zdjęciami. Nie ma idealnych ciał. Przez to wiem jak wiele osób boryka się z problemem braku poczucia własnej wartości. Swoim projektem chciałam skłonić kobiety do samoakceptacji, do pokochania siebie, swojego ciała, bo to jest droga do szczęścia. Bycie idealną nie daje szczęścia, ale właśnie ta nasza nieidealność sprawia, że jesteśmy wyjątkowe i niepowtarzalne – przekonuje Monika Umańska.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY
 • 2
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Pati 0 4 miesiące temu

  Bardzo piękne kobiety

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Patryk -1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Niech ktoś zrobić galerię mężczyzn nieidealnych czyli nie prezesów banków i managerów w garniturach, tylko hydraulików, mechaników, pracowników produkcji w pracy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2869 sekundy