Alicja Ulicka (z prawej) od sierpnia przebywa na stypendium sportowym w Stanach Zjednoczonych.

Alicja Ulicka (z prawej) od sierpnia przebywa na stypendium sportowym w Stanach Zjednoczonych. (fot. arch)

Alicja Ulicka, medalistka Polski, najlepszy sportowiec Skierniewic od sierpnia przebywa na stypendium sportowym w Stanach Zjednoczonych. Podopieczna Marcina Sarny trafiła za ocean w trudnym czasie pandemii, trenuje z najlepszymi, a przed nią pierwsze starty.  – Cieszę się, że moja uczelnia robi wszystko, żebym mogła trenować – mówi Alicja Ulicka.

Alicja Ulicka od dłuższego czasu znakomicie rokowała, stawiała sobie coraz wyższe cele, zarówno sportowe jak i edukacyjne.

Kiedy nadszedł odpowiedni moment, trenerzy Nawy, przy wsparciu doświadczonych zawodników Krzysztofa Jankiewicza i Marcina Łowickiego rozpoczęli poszukiwania uczelni, która mogłaby zaoferować stypendium dla Alicji. Rozesłanych zostało wiele listów z CV pływaczki i okazało się, że nie trzeba był długo czekać, a propozycje współpracy spływały z różnych zakątków Stanów.

− Poziom sportowy Alicji, jak również wysokie wyniki w nauce stawiały ją na bardzo wysokiej pozycji rankingowej wśród zawodników z całego świata chcących studiować i pływać w USA. Tak naprawdę to Alicja miała komfort przebierania w ofertach − mówi Marcin Sarna. Pływaczka wybrała uczelnię na Florydzie – Gulf Coast University, gdzie przebywa od sierpnia i trenuje w drużynie uniwersyteckiej, która rywalizuje w pierwszej dywizji.

− Alicja od tego roku jest w kategorii młodzieżowca także to najlepszy moment na wejście w rywalizację na najwyższym poziomie w sporcie seniorskim − dodaje Marcin Sarna.

− Wyjazd do USA jest spełnieniem marzeń − mówi Alicja. Życie w USA nie rozpieszcza w czasie walki z koronawirusem.

− Z powodu pandemii wszystko wiąże się z dużą ilością obostrzeń − opowiada Alicja. − Po wyjściu z mieszkania mam obowiązek zasłaniania ust i nosa i trzymania dystansu. Po wejściu na basen maseczkę mogę zdjąć dopiero przed słupkiem. Również na siłowni cała nasza drużyna ćwiczy w maseczkach, co czasem jest uciążliwe − dodaje.

Pływaczka UKS Nawa bardzo chwali sobie stanowisko uczelni, która robi wszystko, by pływacy mogą trenować i brać udział w zawodach mimo trudnych dla wszystkich czasów.

− Moja uczelnia robi wszystko, żebyśmy mogli trenować. Na bieżąco śledzę wydarzenia w Polsce. Szczególnie ostatnie, związane z zamykaniem basenów i siłowni, bardzo mnie poruszyły. Cieszę się, że ostatecznie moi koledzy z UKS Nawa mają możliwość trenowania. Wierzę w to, że pomimo trudności, jakie napotykamy będziemy mogli spotkać się wszyscy silni i zdrowi na Zimowych Mistrzostwach Polski w grudniu – mówi medalista mistrzostw Polski. Zawodniczka, która nadal reprezentuje UKS Nawa ma przed sobą pierwsze starty za oceanem.

− Wystartuję na 50 i 150 jardów grzbietem oraz popłynę w dwóch sztafetach − zaznacza.

Alicja Ulicka to drugi skierniewicki przedstawiciel pływalnia, który spełnił wymagania i będzie mógł kontynuować karierę sportową w połączeniu ze studiami w USA. Jako pierwszy ścieżki przetarł Krzysztof Jankiewicz. Pływaczka UKS Nawa to najlepszy sportowiec Skierniewic, wielokrotna medalistka zimowych i letnich mistrzostw Polski.

Więcej o sportowej przygodzie Alicji Ulickiej w kolejnym (29.10) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 13

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...

Pływacy Nawy zdominowali zawody Wojewódzkiej Ligi...

Widok w grupie mistrzowskiej. Zespoły z powiatu...

Młodzież Widoku wróciła na boiska lig...