z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 listopada 2020 | 09:40

(fot. Anna Wójcik-Brzezińska)

 • Od dziś (16.11) usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników będą dostępne w całym kraju – informuje Agnieszka Pawlak, kierownik referatu obsługi klienta i Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
   
 • Dzięki wcześniejszej rezerwacji wizyty podatnicy będą mogli komfortowo i szybko załatwić sprawy w urzędzie skarbowym. Do nowego standardu skierniewicki urząd jest przygotowany.

Nowa usługa, dzięki której nasz klient zarezerwuje spotkanie w urzędzie skarbowym, zaczyna działać w całym kraju. Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników
– mówi
szef Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska
. – Liczymy, że możliwość umawiania wizyt przez internet ułatwi podatnikom załatwianie ich spraw. Dzięki temu, że bezpośrednio w siedzibie urzędu obsługujemy umówionych klientów, unikniemy nadmiernych kolejek oraz poprawimy komfort i bezpieczeństwo wszystkich – zarówno podatników jak i pracowników urzędów.

Wiesław Kupisiński, naczelnik skierniewickiego urzędu podkreśla – podatnicy coraz chętniej i pewniej sięgają po zdalną formę komunikacji, jestem przekonany, że ta usługa to wyjście na przeciw ich oczekiwaniom.

Usługa będzie dostępna pod adresem: https://wizyta.podatki.gov.pl

Usługa została uruchomiona również w szczególnym czasie, pracownicy KAS zapewniają, że ta forma obsługi klienta poprawi ich bezpieczeństwo i komfort.

170 wniosków o odłożenie płatności lub rozłożenie zobowiązań na raty wpłynęło od przedsiębiorców do Urzędu Skarbowego w Skierniewicach do końca października. Urzędnicy administracji skarbowej nie mają wątpliwości – w listopadzie przyjdzie prawdziwe załamanie – informuje Wiesław Kupisiński, pytany o doniesienia dotyczące większej skrupulatności służby administracji skarbowej, jeśli chodzi o ściąganie zaległości, czy karanie firm.

Jak wielu podatników zwraca się do skarbówki o umorzenie zobowiązań, czy przesunięcie terminu płatności?  Publicyści skłonni są raczej twierdzić, że skarbówka dopiero ruszyła z odsieczą, by na rzecz państwa jeszcze skuteczniej ściągać pieniądze.

Jeśli chodzi o pomoc  w spłacaniu płatników, przedsiębiorców, tylko w tym roku wpłynęło do nas ok. 170 podań, co jest o ok. 90 więcej niż w roku ubiegłym. To stosunkowo dużo. Są to w większości wnioski o bądź to rozłożenie zobowiązań na raty, bądź odroczenie terminu płatności – mówi naczelnik Kupisiński (na zdj.).

Podań o umorzenie było stosunkowo niewiele.

Argumentacja podatnika za każdym razem oparta jest zasadniczą daną – koronawirus.

Nie mam  wątpliwości, że kolejne decyzje rządu mające na celu walkę z pandemią odbiją się na sytuacji gospodarczej kraju.  Ale rosnącą liczbę zakażeń trzeba zatrzymać – mówi prezydent Skierniewic, Krzysztof Jażdżyk.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 12

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 4
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3926 sekundy