na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2020 | 08:51

(fot. SM w Żyrardowie)

Nawet żyrardowskich strażników miejskich, obytych z różnymi sytuacjami, poruszył ten widok. Mężczyzna zamieszkał w kontenerze służącym do zbierania niepotrzebnej odzieży. W ten sposób bezdomny żyrardowianin chciał doczekać wyników testu na Covid-19.

– W ubiegłym tygodniu przy współpracy z MOPS-em udało się udzielić pomocy jednemu mężczyźnie, który od pewnego czasu zajmował pojemnik na odzież używaną ustawiony, przy ul. Bolesława Limanowskiego, zapewniając mu dach nad głową. Z uwagi na stan epidemiczny mężczyzna oczekiwał na wyniki testów, które potwierdziły wynik negatywny i to umożliwiło umieszczenie mężczyzny w DPS – informuje Magdalena Popowczak, p.o. komendanta Straży Miejskiej w Żyrardowie.Strażnicy miejscy przeprowadzają cykliczne kontrole pustostanów, węzłów ciepłowniczych, piwnic, altanek oraz innych miejsca, które mogą być potencjalnym schronieniem przed zimnem osób bezdomnych, w celu udzielenia takim osobom wsparcia.

– Funkcjonariusze SM, mają w dyspozycji koce i śpiwory, które pozyskali ze wcześniejszej zbiórki i w sytuacji zaistnienia takiej potrzeby przekazują je osobom bezdomnym. Niejednokrotnie strażnicy z własnej inicjatywy i z własnych środków dokonują dla nich zakupu żywności – dodaje Magdalena Popowczak.

W imieniu strażników zwraca się z apelem do żyrardowian: – Nie oceniajmy, pomagajmy. Czasem zgłoszenie do dyżurnego i dobre słowo w kierunku osoby bezdomnej ma takie znaczenie jak ciepły posiłek.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 3
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3197 sekundy