wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 lutego 2021 | 00:00
Skoki narciarskie jeszcze bardziej nieprzewidywalne

(www.unsplash.com)

Sezon zimowy i Pucharu Świata w skokach narciarskich rozkręca się na dobre i kibice po wielu miesiącach postu w końcu mają powodu do radości. Jak na razie jednak wyniki skoków to wielka niewiadoma i trudno typować zwycięzców.

Tego można było się spodziewać. W pierwszych konkursach Pucharu Świata 2020 karty rozdaje pogoda i… dyspozycja dnia. Pozycja w światowych skokach, postawa w poprzednich sezonach na razie nie ma znaczenia, bo po tak długiej przerwie chyba każdy ze skoczków nie jest jeszcze w optymalnej formie.

Nowe zasady i brak kibiców

Skoki narciarskie to specyficzny sport, gdzie forma, sprzęt oraz czynniki zewnętrzne mają bardzo duży wpływ na końcowe wyniki. Wiele elementów składa się na sukces i porażkę, z powodu detali można stanąć na podium, albo zakończyć zawody poza pierwszą trzydziestką. W zakładach bukmacherskich faworyci do końcowego sezonu w PŚ 2020 przed sezonem byli „standardowi”. Nie było zaskoczeń, bo analitycy brali pod uwagę dokonania z poprzedniego sezonu. Sami skoczkowie w wywiadach podkreślali jednak, że nie wiedzą w jakiej są dyspozycji, na co ich stać i jak wyglądać będę konkursy. W dodatku z powodu pandemii muszą przestrzegać reżimu i nowych zasad. Jakby tego było mało skoczkowie rywalizują na pustych skokach, co dla nich jest absolutnym novum.

Letnie skoki narciarskie zawieszone

Nie było natomiast okresu aktualizacji i weryfikacji. Wszystko z powodu tego, że tego lata nie było praktycznie cyklu Letniego Grand Prix w skokach. Odbyły się jedynie zawody w Wiśle. Na igielicie skoczkowie nie poskakali i w ten sposób dużo trudniej było im pracować nad formą i co najważniejsze – ustabilizować ją. Jeszcze wcześniej, bo wiosną skoczkowie praktycznie nie mieli szans trenowania na skoczniach. Reprezentanci Polski swoje pierwsze obozy i normalne treningi odbyli dopiero w czerwcu. Oni i tak byli w uprzywilejowanej sytuacji, bo nie dość, że w Polsce odbył się ten konkurs LGP, to jeszcze udało się rozegrać Letnie Mistrzostwa Polski w skokach. Poza tym wirus na razie oszczędził polską kadrę.

Polscy skoczkowie z szansami na sukces

Okres szlifowania formy został więc zakłócony, dlatego początek sezonu wygląda, jak wygląda. Wyniki live skoków narciarskich były trudne do przewidzenia i obstawienia. PŚ w Wiśle i PŚ w Ruce przyniósł ciekawe rozstrzygnięcia. Z „wielkich” faworytów dobrze wystartował praktycznie tylko polski reprezentant Dawid Kubacki, który w Finlandii stanął na podium i dobrze wygląda w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich. Pogoda jednak swoje tzw. pięć groszy wtrąca i pewnie będzie wtrącała. Podobnie jak koronawirus, który przetrzebił np. reprezentację Austrii. Historia może powtarzać się w kolejnych konkursach, czy to indywidualnych, czy drużynowych. Dla fanów liczy się jednak tylko to, że skoki narciarskie się odbywają, jest plan na cały sezon i determinacja, by rozegrać jak najwięcej konkursów. Kolejne zawody zapowiadają się więcej niż interesująco.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Diety radnych w gminie Lipce Reymontowskie o 100% w...

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, ZŁÓŻ ŻYCZENIA

Klasyk i Zespół Szkół nr 3 to najlepsze szkoły...

Dar Jakubowa i Helenowa dla kościoła

Chcą rozbudować urząd gminy

Dziergają szalik dla WOŚP!

Wraki znikają powoli. Są zagrożeniem nie tylko...

Nie zważają na atyszczepionkowców. Rawscy...

Głuchowiacy chcą wkroczyć na taneczne parkiety

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA