BIZNES

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 grudnia 2020 | 18:58 komentarzy 2
Hanna Kosela, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów.

Hanna Kosela, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów.

– To ogromne wyróżnienie i sukces, nie tylko mój, ale całego zespołu, który tutaj tworzymy. Dzięki wytrwałości całej załogi, pracowitości uzyskaliśmy obecne wyniki – podkreśla Hanna Kosela, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów.

To już 10-ta edycja rankingu 100 Kobiet Biznesu i towarzyszącego mu plebiscytu organizowanego przez „Puls Biznesu” i portal Bankier.pl. Szefowa żyrardowskich wodociągów znalazła się na 33 miejscu rankingu. Czytamy w uzasadnieniu:

Tworzy go setka kobiet, których firmy wyróżniły się największą dynamiką sprzedaży i zysku w dwóch ostatnich latach, w których przecież trudno było narzekać na koniunkturę.


Były oceniane na podstawie kryteriów świadczących o zrównoważonym rozwoju, i jak dodają autorzy, doskonałej kondycji firm, którymi zarządzają.

Tegoroczna lista 100 Kobiet Biznesu i wyniki plebiscytu dowodzą, że polskie menedżerki potrafią się odnaleźć w tych (pandemii – przyp. red.) trudnych warunkach nie gorzej niż panowie.


Hanna Kosela prezes PGK podkreśla, że chce utrzymać obecną tendencję firmy. W jej ocenie, pandemia nie powinna wpłynąć na wyniki finansowe zarządzanego przez nią przedsiębiorstwa. Wyjawia nam plany PGK i nie tylko.

– Wyłoniliśmy wykonawcę modernizacji oczyszczalni. Czekają nas dwa lata pracy przy tym zadaniu. To inwestycja warta 40 mln zł. Natomiast z prywatnych zamierzeń? Chciałabym pójść na urlop, najlepiej pojechać na narty. Jeśli nie uda się z powodu pandemii, to mogę go spędzić w domu. Odpoczywam przy gotowaniu – dodaje Hanna Kosela.

Jakie uzyskali wyniki?
Przychody Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Żyrardów w 2019 w mln zł - 40,19 Zmiana przychodów 2019/2018 w proc. 2,85 Zmiana zysków w mln 2019/2018 w proc. 34,16

Włodzimierz Szczepański

ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 17

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~ludwik 2 ponad rok temuocena: 83% 

  A wodociągi w Skierniewicach na minusie! Jaki Pan taki kram.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~jarek 1 ponad rok temuocena: 60% 

  Brawo! Kobiet coraz więcej w biznesie!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 5,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA