Pierwszy mecz baraży o grupę mistrzowską był bardzo zacięty.. Minimalnie lepsze były skierniewiczanki. (fot. Adam Michalski)

Juniorki MKS Skier-Vis Skierniewice wygrały pierwsze spotkanie baraży o grupę mistrzowską siatkarskiej ligi wojewódzkiej. W piątek (11.12) podopieczne Grzegorza Hałatiuka pokonały ŁKS Siatkówkę Żeńską Łódź 3:2. Rewanż odbędzie się w niedzielę (13.12) w Łodzi. Zwycięzca dwumeczu zagra o tytuł mistrzyń łódzkiego.

W pierwszej części sezonu 2020/2021 juniorki Skier-Vis wygrały rywalizację w grupie B, łodzianki zajęły 4. miejsce w grupie A. Drugi etap cyklu, bezpośrednia walka o tytuł mistrzyń województwa ma toczyć się w grupie najlepszych czterech zespołów łódzkiego. By w niej się znaleźć skierniewiczanki muszą wygrać dwumecz z łodziankami.

Wydawało się, że pierwsze spotkanie grane w hali przy ulicy Pomologicznej skierniewiczanki szybko rozstrzygną na swoją korzyść. W pierwszej partii były zdecydowanie lepsze 25:16 i objęły prowadzenie 1:0. W drugim secie obudziły się przyjezdne, a miejscowe zaczęły popełniać proste błędy. W efekcie łodzianki doprowadziły do remisu 1:1 (25:21), wygrały także zaciętego trzeciego seta 28:26. W czwartym lepsze 25:20 były zawodniczki Skier-Vis. Decydująca piąta partia zakończyła się wynikiem 16:14 dla gospodyń i ich wygraną, po meczu, który trwał 2 godziny i 15 minut.

Skier-Vis zagrał w składzie: Nikolina Koźbial, Wiktoria Nowicka, Ewa Sadoch, Alicja Wójt, Martyna Skrzeczkowska, Ewa Keller, Nikolina Słomka, Agnieszka Śmieszek, Roksana Jóźwik i Justyna Zielińska. Na ławce trenerskiej obok Grzegorza Hałatiuka zasiadł Marek Leśniewicz.

By awansować do grupy mistrzowskiej Skier-Vis musi wygrać w niedzielę rewanż w Łodzi, lub przegrać 2:3 licząc na to, że bilans małych punktów będzie korzystny dla nich.

Miejsce w grupie mistrzowskiej zapewnione mają ŁMLKS Łaskovia Łask i ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź, o trzecie miejsce walczy ŁKS II i Skier-Vis, o czwarte toczy się rywalizacja pomiędzy UKS Czwórką Aleksandrów Łódzki (3 ekipa grupy A w pierwszej rundzie) i UKS Liderem Konstantynów Łódzki (2. ekipa grupy B).

Więcej o piłce siatkowej w kolejnym (17.12) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”. Dziś zdjęcia z piątkowego meczu.