We wtorek i środę w Pływalni Miejskiej NAWA odbywały się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 10. i 11-letnich.

We wtorek i środę w Pływalni Miejskiej NAWA odbywały się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 10. i 11-letnich. (fot. UKS Nawa)

Pływacy UKS Nawa Skierniewice w weekend (11-13.12) rywalizowali w Zimowych Mistrzostwach Polski. Juniorzy 15-letni startowali w Łodzi, starsi 17. i 18-letni koledzy w Lublinie. We wtorek (15.12) i środę (16.12) UKS był organizatorem Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

W weekend najbliżej zdobyczy medalowej była Joanna Świderska, która na dystansie 100 metrów stylem motylkowym zajęła 5. miejsce w mistrzostwach 15-latków.

− Obowiązek dopasowania się do obowiązujących przepisów sanitarnych zmusił organizatorów do zmiany konfiguracji harmonogramu rywalizacji. Starty eliminacyjne zawodnicy rozpoczynali już o godzinie 7:30, aby w późnych godzinach wieczornych móc wystartować w wyścigach finałowych − opowiada Marcin Sarna, trener skierniewickich pływaków.

Reprezentanci UKS Nawa zaprezentowali się bardzo dobrze mimo, że trzy dniowa rywalizacja w Łodzi i Lublinie trwała praktycznie nieprzerwanie, z krótką nocną przerwą. Każdy zawodnik swój start kończył z nowym rekordem życiowym.

W rywalizacji 15-latków, w Łodzi Joanna Świderska trzykrotnie pływała w finale A. Najwyższe 5. miejsce wywalczyła w finale A konkurencji 100 metrów stylem motylkowym. Joanna była ponadto dwukrotnie 6. w finałach na 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem motylkowym.

Pozostali skierniewiczanie pływali w finałach B.

W piątek (18.12) do rywalizacji w ramach zimowych mistrzostw Polski przystąpią 14-latkowie oraz seniorzy i młodzieżowcy.

We wtorek (15.12) i środę (16.12) w Pływalni Miejskiej NAWA odbywały się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 10., i 11-letnich. Więcej o tych zawodach w kolejnym (31.12) wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy".

Dziś zdjęcia ze środowej (16.12) rywalizacji. Więcej o mistrzostwach Polski juniorów 15., 17. i 18-letnich w najnowszym (17.12) wydaniu „Głosu Skierniewic i Okolicy”.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 12

 • 9
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA