Zdarza się, że potrzebujemy pieniędzy na mieszkanie czy samochód, kupujemy produkty na raty, chcemy wyjechać na wakacje, zrobić remont czy też zorganizować dużą uroczystość. Motywów jest bardzo dużo, a poszukiwanie najlepszego kredytu może zająć trochę czasu i być nieco kłopotliwe. Dlatego właśnie warto korzystać z kalkulatorów kredytowych, rankingów czy też porównywarek, ponieważ pozwalają one zrobić szybką selekcję.

 1. Kredyt ze swojego banku

 2. Szybko nie znaczy tanio

Dobry kalkulator kredytowy porównanie dostępne na Direct.Money pozwoli szybciej wybrać interesującą ofertę. Pokaże również, ile faktycznie pożyczka będzie kosztować, z jakimi dodatkowymi opłatami się trzeba liczyć. Zdecydowanie trudniejsze byłoby przeanalizowanie dostępnych ofert, a tym samym dokonanie selekcji. To szczególnie istotne, gdyż klienci mają różne potrzeby. Niektórzy szukają najtańszego kredytu, a inni chcą pieniądze otrzymać bardzo szybko. Poza tym klienci zwracają uwagę również to, by prowizja nie była naliczana za wcześniejszą spłatę pożyczki, co pozwala im elastycznie gospodarować pieniędzmi.

Kredyt ze swojego banku

Najczęściej przy sięganiu po kredyt najpierw sprawdza się ofertę banku, w którym posiada się konto. To dobra propozycja, szczególnie że stali klienci często mogą liczyć na atrakcyjną propozycję oraz ciekawe bonusy – wynikające chociażby z przejrzystej historii prowadzonego rachunku. Poza tym oczywiście warto przejrzeć propozycje innych banków oraz instytucji finansowych. Okresowo mogą się pojawiać promocje i bardzo często w ten sposób przyciągani są nowi klienci. I dlatego warto zestawiać różne propozycje.

Przy wyborze najlepszego kredytu warto sprawdzić kilka różnych parametrów. Powinna nas zainteresować zarówno wysokość pojedynczej raty, jak i całkowity koszt pożyczki. Z pewnością ważnym argumentem będzie więc  oprocentowanie, choć oczywiście nie jest to jedyna opłata, która wpływa na to, ile finalnie bankowi oddamy. Na całkowite koszty kredytu składają się także

- prowizja – jednorazowa opłata, która jest pobierana przy uruchomieniu kredytu. Zdarza się, że trzeba ją opłacić ze środków własnych lub też jest doliczana do pożyczki. Często spotkać się można z promocjami i wówczas prowizja zmniejsza się nawet do 0%. Standardowo może wynosić nawet ponad 20% kwoty kredytu.

- odsetki – są zależne od oprocentowania.

- ubezpieczenie – powyższa koszty, ale może również zabezpieczać kredytobiorcę na wypadek utraty pracy czy też niemożności spłaty zobowiązania z precyzyjnie określonych powodów. Wówczas to ubezpieczyciel spłaci nasze zadłużenie

- inne koszty – zdarza się również, że banki lub instytucje finansowe nakładają na klientów różnego rodzaju dodatkowe opłaty. Czasem są one związane na przykład z nieterminową spłatą. I dlatego właśnie lektura umowy oraz szczegółowych warunków i tabeli opłat przed podpisaniem umowy jest po prostu konieczna.

Szybko nie znaczy tanio

Profesjonalne kalkulatory i rankingi pozwalają nam dopasować idealną opcję do faktycznych potrzeb i dlatego na początku warto przeanalizować swoje oczekiwania i możliwości. Wielu klientów na przykład planuje wcześniej spłacić kredyt i szczególnie uważnie przyglądają się zapisom o prowizji. Choć najczęściej takie ograniczenia zdarzają się w kredytach hipotecznych, które są rozłożone na kilkadziesiąt lat, to zawsze sprawdzajmy czy w danym banku można wpłacać raty bezpłatnie. Przy wcześniejszej spłacie powinniśmy również liczyć na to, że zostanie zwrócona część prowizji, a odsetki powinny być naliczane od nowego, niższego zadłużenia.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 10

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2903 sekundy