(fot. Joanna Młynarczyk)

Niektórzy prosili o rolki albo słuchawki, marzeniem innych dzieci były zabawki lub ubrania. Niemal wszyscy prosili o słodycze. W tym roku wyjątkowo nie mogli spotkać się i spędzić trochę przedświątecznego czasu razem, przychodzili więc w odstępach do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci po odbiór prezentów.

Dziesięć paczek, które najmłodsi skierniewiczanie odebrali, to prezenty z ich marzeniami, ufundowane przez aktorów i artystów w ramach Akcji Gwiazdor.

– Niektórzy w listach prosili o rolki albo słuchawki, marzeniem innych dzieci były zabawki lub ubrania. Niemal wszyscy prosili o słodycze – mówi Teresa Wieczorek, prezes skierniewickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Kolejnych dwadzieścia pięć paczek z produktami żywnościowymi i słodyczami zakupiono z oszczędności poczynionych w ramach programu Żółty Talerz finansowanego przez Fundację Kulczyk.

– Kiedy dzieci rozpoczęły zdalne nauczanie, przestały uczęszczać na świetlicę TPD, gdzie funkcjonuje środowiskowe ognisko wychowawcze z dożywianiem dzieci. Poczynione zostały zatem oszczędności, z których zakupiliśmy artykuły spożywcze oraz słodycze do paczek – mówi Teresa Wieczorek. – Co prawda projekt Żółty Talerz kładzie duży nacisk na produkty zdrowe – soki, owoce, to jednak teraz, w okresie bożonarodzeniowym zrobiono nam odstępstwo i mogliśmy dzieciom kupić do paczek także słodycze – dodaje prezes TPD.


Jak oceniasz artykuł? Głosów: 14

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 3
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2049 sekundy