Dzięki decyzji Zarządu Polskiego Związku Pływackiego młodzież ze skierniewickich klubów będzie mogła kontynuować proces treningowy.

Dzięki decyzji Zarządu Polskiego Związku Pływackiego młodzież ze skierniewickich klubów będzie mogła kontynuować proces treningowy. (fot. Adam Michalski)

To bezprecedensowa decyzja Zarządu Polskiego Związku Pływackiego. Od 22 grudnia 2020, do 31 stycznia 2021 roku do Kadr Narodowych PZP zostali powołani wszyscy zawodnicy zarejestrowani w Systemie Ewidencji Zawodników z rocznika 2011 i starszych. "Kadrowiczów" mamy ponad 20 tysięcy.

Zarząd Polskiego Związku Pływackiego uchwała nr 131/E/2020 z 22 grudnia 2020 roku powołał do Kadr Narodowych PZP wszystkich zawodników zarejestrowanych w Systemie Ewidencji Zawodników PZP (posiadających licencje PZP) z rocznika 2011 i starszych.

Decyzja pływackiej centrali zaowocowała powołaniami dla 1461 zawodników i zawodniczek z klubów zrzeszonych w Łódzkim Związku Pływackim. W kadrze na nieco ponad miesiąc znalazło się 172. pływaków i pływaczek UKS Nawa Skierniewice oraz 15. zawodników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Skierniewicach.

Z innych województw w kadrach znalazło się: 1640 pływaków z dolnośląskiego, 1881 z kujawsko-pomorskiego, 1442 z lubelskiego, 441 z lubuskiego, 1211 z małopolskiego, 334 z opolskiego, 850 z podkarpackiego, 425 z podlaskiego, 1098 z pomorskiego, 3618 ze śląskiego, 430 ze świętokrzyskiego, 472 z warmińsko-mazurskiego, 3621 z mazowieckiego, 2204 z wielkopolskiego i 952 z zachodniopomorskiego.

Decyzja pływackich władz spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem w środowisku, które od początku trwania pandemii było najbardziej poszkodowane ze wszystkich w świecie sportu. Pływalnie długo pozostawały zamknięte, a kolejne obostrzenia utrudniały kontynuację prawidłowego procesu szkoleniowego.

Z dystansem, ale i satysfakcją decyzję Zarząd Polskiego Związku Pływackiego komentuje trener skierniewickich pływaków Marcin Sarna.

− Nie będziemy wnioskować o nagrody z tytułu powołania do kadry dla naszych zawodników, cieszy nas możliwość kontynuacji procesu treningowego − zauważa.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, które weszło w życie w poniedziałek (28.12) zamknięte zostały baseny, aquaparki, siłownie, kluby i centra fitness, z wyłączeniem podmiotów prowadzących działalność dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

Prowadzenie działalności związanej ze sportem, polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego lub zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, lub zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, lub uprawiających sport w ramach ligi zawodowej w rozumieniu tej ustawy, lub dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Nowe obostrzenia wskazane wyżej obowiązują w dniach od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku.

W związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia skierniewicka pływalnia pozostaje zamknięta dla klientów indywidualnych. Nie odbywają się również zajęcia organizowane przez NAWĘ, grupowa nauka pływania, indywidualna nauka pływania oraz aqua aerobik.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 6

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Piłkarskie emocje w żeńskim wydaniu. Dwa...

Piłkarze rozpoczęli halowy sezon 2021/2022

Rewelacyjne starty lekkoatletów. Przed nami zimowy...

Spotkanie z medalistką olimpijską! Agnieszka...

Unia Cup 2021

Emocje w lidze siatkarzy

Ogólnopolski Turniej Judo w Skierniewicach

Wizyta mistrza. Wojownicy trenowali z Przemysławem...

Szkolna Liga Pływacka

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA