W marcu 2020 roku Gala Mistrzów Sportu odbyła się w Kinoteatrze Polonez. Jak będzie w 2021 roku, w czasie pandemii i obostrzeń?

W marcu 2020 roku Gala Mistrzów Sportu odbyła się w Kinoteatrze Polonez. Jak będzie w 2021 roku, w czasie pandemii i obostrzeń? (fot. Adam Michalski)

Pandemia koronawirusa miała duży wpływ na sport w 2020 roku. Mimo trudności skierniewiczanie odnieśli znaczące sukcesy w skali kraju i nie tylko. Medale mistrzostw Polski w sportach indywidualnych, czy zdobyty po raz drugi z rzędu wojewódzki puchar w piłce nożnej to największe osiągnięcia skierniewiczan w minionych 12. miesiącach. Kto zgarnie laury dla najlepszych w 2020 roku?

Rok 2021 rozpoczął się nie najlepiej dla środowiska sportowców. Część z nich dotknęły obostrzenia, które być może złagodnieją po 17 stycznia. Trudno prognozować co przyniosą kolejne miesiące, karty rozdaje wirus, który rzucił się cieniem na sportowy rok 2020.

W Skierniewicach mimo trudności sukcesów nie brakowało. Sportowcy reprezentujący miejskie kluby zdobywali medale mistrzostw Polski.

Anna Bibik, Mateusz Bolimowski, Krzysztof Garbicz, Piotr Kępczyński, Anna Kłosińska, Aleksandra Tarnowska, Wiktor Tarnowski, Aleksandra Trębska, Alicja Ulicka, Anna Wieczorek to skierniewiccy sportowcy, którzy stanęli na podium krajowych czempionatów.

Kto zgarnie laury za osiągnięcia w 2020 roku?

Do 31 stycznia Ratusz, a konkretnie Wydział Rozwoju Gospodarczego, Sportu i Spraw Społecznych czeka na wnioski klubów i stowarzyszeń sportowych z kandydaturami do kolejnej edycji plebiscytu na najlepszego sportowca i trenera roku. Propozycje przesłane do urzędu rozpatrywać będzie kapituła powołana przez prezydenta Krzysztofa Jażdżyka. Tytuły przyznane zostaną w pięciu kategoriach: Sportowiec Roku, Trener Roku, Niepełnosprawny Sportowiec Roku, Talent Roku i Drużyna Roku. Jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku poznamy nazwiska najlepszych sportowców 2020 roku.

Pozostaje mieć nadzieję, że przed nami zdecydowanie lepszy rok. W wielkim sporcie to rok mistrzostw Europy w piłce nożnej, a przede wszystkim Igrzysk Olimpijskich, w naszym lokalnym rok, który powinien przynieść kolejne znaczące sukcesy sportowe.

W wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" z 14 stycznia podsumujemy sportowy 2020 rok.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 2
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Finał Mistrzostw Polski U13 w koszykówce

Ostatnia kolejka okręgówki

Historyczny sukces Unii w pucharze!

Piękna pucharowa historia Unii Skierniewic trwa....

Tenisowe emocje w wykonaniu dzieci i młodzieży

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Sztafety UKS Vis tuż za podium w mistrzostwach...

Remis Unii ze Zniczem. Zespół myślami przy...

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA