społeczeństwo

z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 stycznia 2021 | 14:54 komentarzy 29
Krzysztof Tomczyński z Mobil Taxi mówi: – Reklama jest dźwignią handlu, a kto rozumie Internet i potrafi korzystać z tego potężnego narzędzia, zyskuje przewagę na rynku. Nie łamiemy prawa. – Przecież to jest rżniecie głupa! - odpowiadają kierowcy z pozostałych korporacji.

Krzysztof Tomczyński z Mobil Taxi mówi: – Reklama jest dźwignią handlu, a kto rozumie Internet i potrafi korzystać z tego potężnego narzędzia, zyskuje przewagę na rynku. Nie łamiemy prawa. – Przecież to jest rżniecie głupa! - odpowiadają kierowcy z pozostałych korporacji. (fot. Włodzimierz Szczepański)

– Działania Mobil Taxi mają na celu wprowadzić klienta w błąd co do tożsamości przedsiębiorstwa. Oni zachowują się jak gracz, który w trakcie gry podmienia karty, zwiększając swoją szansę na wygraną dobierając kolory z rękawa. Z taki metodami nie sposób uczciwie walczyć – skarży się kierowca. Mobil odpowiada – na rynku zostaną najlepsi, jeśli Super Taxi tego nie zrozumie, zginie.

Skuteczność pozyskania klienta to marketing. Kto dotrze do niego wcześniej, wygrywa. Dawniej taksówkarze walczyli o dobrą miejscówkę na postoju, nieuczciwi startowali z końca kolejka do klientów (nie znaczy, że w ten sposób nie przestali pracować co bardziej zdeterminowani). Dziś „wyścig zbrojeń” przeniósł się jednak internetu.

W Skierniewicach 83 kierowców ma aktywne licencje na taksówki. W biznesie liczą się dwie korporacje – Mobil i Super. W czasie pandemii walka o klienta przybiera na sile.

Nie kontrolujemy tej przestrzeni, są do tego powołane instytucje – mówi Edyta Cieślak, naczelnik wydziału spraw społecznych, jednostki, która w ratuszu zajmuje się wydawaniem licencji taxi oraz ewentualnego sprawdzania, czy dane zaświadczenie jest aktywne.

Dobrym obyczajem jest nie podszywaniem się pod firmę i renomę konkurencyjnego przedsiębiorstwa a także niewykorzystywanie cudzego dobrego imienia w promowaniu własnej firmy – skarży się młody kierowca.

Jest jedynym taksówkarzem, który o problemach na lokalnym rynku opowiedział otwarcie. Swoje nazwisko zastrzegł do naszej wiadomości dopiero gdy – jak twierdził – usłyszał pogróżki od konkurencji.

Nie chce o tym mówić, zwyczajnie, samochód jest moim narzędziem pracy i nie chcę, by je ktoś zniszczył, zwłaszcza, że póki go nie spłacę, nie mogę czuć się bezpiecznie – mówi.

Kontaktujemy się z korporacją Super Taxi. Przyznają, że wysłali do Mobili (popularnie o Mobil Taxi) wezwanie przedsądowe i sprzeciw wobec – ich zdaniem – nieuczciwych praktyk, jakich dopuszcza się konkurencja, ale oficjalnie w sporze głosu zabierać nie będą.

Ani pod zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które do lokalnej prokuratury wpłynęło w listopadzie, ani zgłoszeniu do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ani nawet w publikacjach w wirtualnej przestrzeni Super Taxi stanowiska nie zebrało. Odmówili nam również oficjalnej rozmowy.

W czym rzecz? Organy ścigania zostały poinformowane o „popełnieniu przestępstwa w postaci podszywania się pod inną firmę”. Zawiadamiający informuje:

„ (…) dowiedziałem się przypadkiem, że konkurencyjna firma taksówkarska o nazwie TAXI-MOBIL podszywa się po moją firmę”.

Po wpisaniu w wyszukiwarkę google nazwy firmy właściciela składającego doniesienie, zainteresowany znajduje link do przedsiębiorstwa, które szuka, ale telefon do konkurencji. Sprawdzamy, mechanizm działa podobnie, gdy w wyszukiwarce szukać kontaktu do SUPER TAXI, TELE TAXI, MATI-TAXI oraz CITY TAXI. Faktem jest, że uważny użytkownik przy informacji o wyszukiwanym przewoźniku znajdzie nazwę „Mobil”, ale równie dobrze może uznać, że informacja jest określeniem świadczonej usługi.

Stowarzyszenie Przewoźników „Mobil Taxi” odpowiada na zarzuty na piśmie:

„Na naszej stronie internetowej nie ma nazwy własnej Stowarzyszenia Transportu Prywatnego Korporacji Super-Taxi. Nie stwierdziliśmy również używania na startowej stronie internetowej żadnej zarezerwowanej dla innego podmiotu nazwy”.

Krzysztof Tomczyński, wiceprezes Mobil Taxi mówi: – Reklama jest dźwignią handlu, a kto rozumie Internet i potrafi korzystać z tego potężnego narzędzia, zyskuje przewagę na rynku. Nie łamiemy prawa, a na wezwania przedprocesowe nasz prawnik Superom (popularnie o Super Taxi) odpowiedział. Moim zdaniem sprawa została zakończona. Oni mówią o jakieś niezdrowej konkurencji, ja odpowiadam – to bzdura. Wszystko jest ok.

Przecież to jest rżniecie głupa! Na nasze wezwanie odpowiedział prawnik, który wyłapał, że jako kierowcy nie potrafimy dokładnie opisać problemu wykorzystywania przez Mobili narzędzi reklamowych, które pozwalają wprowadzać klientów w błąd – irytują się pozostali kierowcy.

W  sprawie głos zabrał również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W odpowiedzi na interwencję uznał, że nie może być rozjemcą:

 „po przeanalizowaniu przekazanych informacji, brak jest uzasadnionych podstaw do podjęcia przez Prezesa UOKIK działań w ramach ustawowych kompetencji”.

Krócej – nie ma zagrożenia i nie jest  naruszony interes publiczny, polegający na zapewnieniu właściwych warunków funkcjonowania rynku gospodarczego. Zatem UOKiK nie może stanąć w obronie interesu pojedynczego przedsiębiorcy czy nawet grupy, podejmie działanie gdy zjawisko charakteryzować będzie funkcjonowanie gospodarki. Mobile być może działają nieetyczne a na pewno skutecznie stosują nowoczesne narzędzia dotarcia do klienta, ale przecież co niezabronione jest legalne.

Sprawą zajęła się policja bada kwestię podszywania się jednej firmy pod inną i wprowadzanie klientów w błąd

Niektórzy ciśnienia nie wytrzymają, jadą do domu

W czasach pandemii rynek przewozowy liczy złotówki, ich obroty rok do roku spadły nawet o 70 proc. To nie dość źle, by załapać się na przewidzianą dla branży rządowej tarczy.

Przed pandemią interes zaczynał się kręcić przed godziną 5. Taksówki w Skierniewicach ruszały, wiozły ludzi do pracy, precyzyjniej na pociąg do pracy.

Kursowało minimum 8 taksówek z Mobil Taxi, dziś trzy wystarczają. Skierniewice pracują zdalni. My w realu czekamy na klienta. Słabsi, którym puszczają nerwy zjeżdżają do domów, niektórzy odchodzą. To niełatwe czasy – mówi Krzysztof Tomczyński z Mobil Taxi.

W ciągu dnia odeszły kursy – spóźnionych na lekcje dzieci, czy tych samych wożonych na zajęcia po szkole. Ruch do przedszkoli ustał. Restauracje nieczynne, dyskoteki zamknięty, życie towarzyskie w weekendy zamarło.

W noce z piątku na sobotę i z sobotę na niedzielę nadrabialiśmy gorsze dni, teraz stoimy a zdarza się nawet, jak mi w minionym tygodniu, że człowiek kolekcjonerskimi pieniędzmi chciał zapłacić mi za kurs na paliwo. Nie jest łatwo – mówi Mateusz z Super Taxi.

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 23

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

29Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Stały były klient 29 wczoraj 23:49

  Szanowni Złotówiarze, przed pandemią dojeżdżałem z Wami codziennie. Przerobiłem już wszystkie korporacje i niestety muszę z przykrością stwierdzić, że powinniście wszyscy zamknąć swoje biznesy. Tak jak jak wy szanujecie klientów, którzy was karmią, to była jakaś masakra. Jak było dobrze, to nie szanowaliście swojego klienta, nie byliście w stanie na niego moment poczekać. Jakieś niepotrzebne pyskówki kierowców, że musieli chwilę poczekać na klienta. Wielokrotnie przez Was spóźniałem się do pracy, dojeżdżałem na stałej trasie. Pewnie niektórzy z Was mnie dobrze znają. Problemem było dla Was posiadanie włączonego terminala do płatności kartą. Każdy jeździł jak chciał, na weekendzie kierowców jak mrówek, ale rano w tygodniu, jak potrzebni, to wtedy każdy miał inne zajęcia. Teraz chyba nie macie wyjścia i terminale są włączone non stop. Dobrze wam tak, niech was dociśnie pandemia na maksa, to może zaczniecie szanować ludzi. Taksówek jest też za dużo w mieście.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sandał 28 7 dni temuocena: 80% 

  KOCHAM MOBILA TO NAJLEPSZA KORPO W MIEŚCIE

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kierowca 27 7 dni temuocena: 100% 

  "Tomasz" w pośpiechu zapomniałeś jak się pisze twoje imię.. Czy żałosny anonimowy smród z konkurencji, który kryje się w swoim wozie i po cichaczu sypie komentarze z szybkości zrobił literówkę czy konkurencja jest taka rozgarnięta.. Dawaj cwaniaku walnij komentarz pod postem na Facebooku i się ujawnij.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kamil 26 10 dni temuocena: 93% 

  Kierowca z City-taxi ostatnio za kurs skierniewice - kamion zarzadal ode mnie 100zl. Gdy poprosiłem o paragon to cena nagle spadła do 60zl! Kolejny cwaniak!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 25 10 dni temuocena: 43% 

  Jechałem ostatnio z mobil taxi i kurs wyszedł drożej niż zwykle (ta sana trasa) więc poprosiłem o paragon. Kierowca powiedział że nie da bo mu kasa się popsuła. Odmówiłem zapłaty wiec postraszył że wezwie policję! Ostatni raz korzystam z ich usług.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andźej 24 9 dni temuocena: 100% 

  Tiaaaaa.. Bo wszystkie Andrzeje to fajne chłopoki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jola 23 10 dni temuocena: 100% 

  To skoro byłeś taki pewny siebie, że wyszło więcej, trzeba było wezwać policję.. To jest pisanie bzdur...w korporacjach nie ma opcji by jeden taksówkarz i drugi po przejechaniu tego samego dystansu miał inne wskazania, chyba że był postój na światłach czy przejeździe kolejowym! Nie wierzę w żaden komentarz na tej stronie! Wojna taksówkarska widzę, że dalej trwa.. Post na tablicy głosu skierniewic nie ma żadnego komentarza, a nagle wszyscy tutaj komentarze piszą.. Panowie taksówkarze piszcie komentarze na tablicy głosu, a nie tutaj oczerniacie jeden drugiego!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Daria 22 10 dni temuocena: 38% 

  Jeździłam i z mobil taxi i z super taxi ale gdy poznałam Mateusza z TAXI-MATI to odrazu lepiej i częściej korzystam z usług taxi. Mati jest zawsze uśmiechnięty i zawszę na czas! Serdecznie go polecam ❤️

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taksówkarz 21 9 dni temuocena: 92% 

  Proponuję zadzwonić około godziny 2 nad ranem w tygodni to z pewnością przyjedzie uśmiechnięty mati srati hahaha

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzyś 20 10 dni temuocena: 92% 

  Lepiej? Jak można korzystać z kierowcy lepiej? :D

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia 19 10 dni temuocena: 100% 

  Hihihi zawsze na czas, śmieszne, kiedy wy z nim jeździcie, jak go wiecznie nie ma, kiedyś i ja z nim jeździłam bo naprawdę był najtańszy, ale tylko dla tego po niego dzwonilam, ale jak zamiast niego zaczął przyjeżdżać co i rusz jakiś "dziadzio" z którym strach jeździć, po za tym już nie cenił się jak Mateusz tylko wyżej, zaczęlam korzystać z korporacji, bo Mati ma klientów w nosie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Monika 18 12 dni temuocena: 50% 

  Ja polecam Taxi - Mati. Jezdze z nim już ponad 3 lata i nigdy mnie nie zawiódł! Serdecznie go polecam ❤️

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Skierniewiczanin 17 9 dni temuocena: 100% 

  Monika A czy przez te 3 lata dwoznacznych propozycji nie otrzymałaś? Tzn. zamiast pieniędzy ...... Bo takie opinie klientki też wyrażają i o tej taxi nawet słyszeć nie chcą

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amelka 16 12 dni temuocena: 50% 

  Także polecam. Ma super psa buldozka l

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej 15 12 dni temuocena: 42% 

  Mobil taxi to dno. Sami naciągacze. Nie polecam!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taksówkarz 14 9 dni temuocena: 92% 

  Andrzej W której konkurencyjnej korporacji jeździsz? Ujawnij się tajniaku. Napisz to samo z imienia i nazwiska na Facebooku, a nie anonimowo na stronie glisu. Ty partyzancie z wykarczowanego lasu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taksówkarz 13 9 dni temuocena: 100% 

  Dno to z Ciebie jest czereśniaku jak masz jakiś problem to podjedź na postuj to sobie tą kwestje wyjasnimy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tylko Mobil 12 11 dni temuocena: 89% 

  Taaa... Anonimowy cfffaniak, sam jest złotówą i dlatego tak pisze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 11 12 dni temuocena: 44% 

  Nie polecam mobil taxi! Za kurs w poniedziałek z dworca na reymonta biedronka w taryfie dziennej zapłaciłam 13 zł! Zawsze płaciłam 8-10zl Nie polecam

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Taksówkarz 10 9 dni temuocena: 100% 

  Pani Olu jeżdżąc na tak krótkim odcinku nie jest możliwością zapłacić 13 PLN Jeżeli ma Pani wątpliwości to proszę brać paragon od kierowcy i zgłosic to do urzędu miasta lub na policję

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Karol 9 11 dni temuocena: 89% 

  Lejesz wodę "dziewczyno" o ile nią jesteś.Za 12-13zl to ja jeżdżę z mobilami na Rawską pod Biedronkę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz 8 11 dni temuocena: 94% 

  13zl

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GOŚĆ 7 12 dni temuocena: 95% 

  Ja za to jestem za Mobil taxi, parę lat korzystałam z Super taxi, ale ostatnimi czasy się bardzo popsuli w nocy brak taksówek, ale sytuacja gdzie z centrum na Rawkę koleś policzył mnie w biały normalny dzień 38zl to już przesada.. Poprosiłam o paragon, że będę składać reklamację to powiedział, że drukarka mu wysiadła.. Zapłaciłam, ale to był mój ostani raz!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jodlowa 6 12 dni temuocena: 43% 

  Najgorsze taxi to mati taxi. Prymityw I cwaniak jakich mało. Jestem ciekaw czy dalej handluje rzeczami wątpliwej jakości z bagaznika

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ven1 5 12 dni temuocena: 55% 

  Żałosny jesteś :) Trasa miast - rawka Mobil 25-30zl Taxi mati 20-25:)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktoś 4 13 dni temuocena: 47% 

  Super taxi, nie euro :-)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ktoś 3 13 dni temuocena: 60% 

  I tak prawie zawsze wybierałam Euro-taxi. Numer mam w komórce, więc nikt mnie nie oszuka. A teraz po przeczytaniu tego artykułu już na pewno nie skorzystam z usług Mobil-taxi.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pasażer Euro i Mobil 2 12 dni temuocena: 89% 

  Przecież Euro taxi połączyło się z Mobil Taxi jakieś 3 lata temy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~billy 1 13 dni temuocena: 59% 

  ja również

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3016 sekundy