Schola działająca przy parafii św. Józefa w Skierniewicach u żłóbka Dzieciątka Jezus wykonała kilka świątecznych utworów.

Schola działająca przy parafii św. Józefa w Skierniewicach u żłóbka Dzieciątka Jezus wykonała kilka świątecznych utworów. (fot. Joanna Młynarczyk)

W Kościele katolickim, dziś (6 stycznia) obchodzona jest uroczystość Objawienia Pańskiego, w polskiej tradycji nazywana świętem Trzech Króli. Z tej okazji schola działająca przy kościele św. Józefa w Skierniewicach nagrała challange. Zaśpiewali w szczytnym celu, jakim jest wsparcie Łódzkiego Hospicjum Dziecięcego.

Z powodu epidemii w tym roku nie są organizowane okolicznościowe przedstawienia czy marsze ulicami. Schola działająca przy kościele św. Józefa w Skierniewicach, z tej okazji, nagrała challange. U żłóbka Dzieciątka Jezus chórzyści zaśpiewali kilka świątecznych utworów.

Jak podaje Ewangelia według św. Mateusza, trzej mędrcy Kacper, Melchior i Baltazar przybyli do żłóbka, by pokłonić się Dzieciątku Jezus. Przybyli do Betlejem ze Wschodu. „Ujrzeliśmy, bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon” – podaje ewangelista. Oddanie pokłonu złożonemu na sianie i ofiarowanie darów małemu Jezuskowi było wyrazem uznania jego wielkości i godności królewskiej.

Trzej królowie ofiarowali Jezuskowi dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Złoto ofiarowuje się osobom najbogatszym, samemu królowi, przez co mędrcy w bezbronnym dziecku uznali króla. Drugim darem było kadzidło, którego używano wówczas podczas obrzędów religijnych w świątyniach. Było symbolem modlitwy i ofiary oddawanej Bogu. Trzeci dar, mirra – to rodzaj żywicy używanej w starożytności do namaszczania ciała przed złożeniem go do grobu. Przez ten dar mędrcy uznali w Chrystusie człowieka, prawdziwego władcę.

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 24

 • 23
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3117 sekundy