z miasta

kultura

Wystawy

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 stycznia 2021 | 20:24 komentarzy 2
Na co dzień w ośrodku specjaliści zajmują się terapią, rehabilitacją, pomocą osobom niepełnosprawnym. Ta sesja zdjęciowa okazała się strzałem w dziesiątkę. (Fot. Ośrodek)

Na co dzień w ośrodku specjaliści zajmują się terapią, rehabilitacją, pomocą osobom niepełnosprawnym. Ta sesja zdjęciowa okazała się strzałem w dziesiątkę. (Fot. Ośrodek)

Piotr, Mateusz, Łukasz, Ewa, Dominika i kolejna Dominika – podopieczni Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci Niepełnosprawnych w Skierniewicach wzięli udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Efekt to piękne zdjęcia podkreślające ich naturalne piękno.

W ośrodku zaaranżowane zostało profesjonalne studio fotograficzne, a zdjęcia poprzedziły warsztaty ze stylistką, wizażystką, a także warsztaty wykonywania zdjęć. Całość złożyła się na projekt, którego założeniem było wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych. Finałem projektu była piękna galeria zdjęć zatytułowana „Białe anioły”.

Zwykle nasze projekty obejmowały działania z zakresu rehabilitacji i terapii naszych podopiecznych, którzy są osobami z upośledzeniem intelektualnym i umysłowym. W tym roku, ze względu na covid, zajęcia musiały zostać zorganizowane dla podopiecznych indywidualnie. Myśleliśmy co zrobić, by spełnić wymagania projektowe i pomysł zorganizowania dzieciakom sesji zdjęciowej połączonej z warsztatami nasunął się sam

– przyznaje Ewa Kaźmierczak, prezes Stowarzyszenia Wspólna Troska.

Realizację projektu nadzorowały panie: Agnieszka Hallay-Kucharska oraz Joanna Pilarska. Z podopiecznymi pracowali specjaliści: wizażystka, fotografka i stylistka.

Chcieliśmy zmienić wizerunek osób niepełnosprawnych – zarówno od strony wizualnej, jak i w umysłach uczestników. Oni niestety nie wiedzą co znaczy ubrać się elegancko, pięknie. Wielu nie ma takiej możliwości, dlatego było to dla nich pewnym wyzwaniem – mówi Agnieszka Hallay-Kucharska. – Każdy z nich ma swój charakter, temperament i chcieliśmy to pokazać. Poza tym ta sesja podkreśliła ich naturalne piękno, sami byliśmy zaskoczeni efektem – przyznaje.

Więcej na temat wyjątkowej sesji w najbliższym wydaniu "Głosu Skierniewic i Okolicy" (14.01).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 43

 • 34
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

1Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Iga 1 6 miesięcy temuocena: 89% 

  WOW - ŚWIETNE ZDJĘCIA - BRAWO ZA POMYSŁ, BRAWO DLA MODELI I MODELEK

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Wera 0 6 miesięcy temuocena: 86% 

  Super!!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

fotoreportaże

Rowerowy Rajd Wiosny. Frekwencja dopisała

Urwane skrzydło, wywoływało tylko uśmiech...

Wypadek motocyklisty w Skierniewicach (film)

O światło na ulicach Skierniewic zadbała...

„Mazowsze. Wiadomości z regionu”

Na komunii na Rawce zagrała „Boża Sprawka”....