z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021 | 10:28
GOPS czeka na wnioski do 5 lutego.

GOPS czeka na wnioski do 5 lutego. (fot. Beata Pierzchała)

Gminny Ośrodek Pomocy społecznej w Makowie rozpoczął nabór wniosków na realizację dwóch programów realizowanych w ramach Funduszu Solidarnościowego – „Opieka wytchnieniowa” i „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”.

„Opieka wytchnieniowa” to programu, który ma wesprzeć członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnością, osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności.

„Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” to program, który ma polegać na pomocy w  wyjściu, powrocie oraz dojazdach w wybrane przez uczestnika programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne/ rozrywkowe/społeczne/sportowe). Osobisty asystent ma też za zadanie pomóc w zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji, załatwianiu spraw urzędowych, nawiązaniu kontaktu z różnego rodzaju organizacjami, korzystaniu z dóbr kultury, wykonywaniu czynności dnia codziennego.

Wnioski można składać do 5 lutego 2021 roku.

Ten temat także w papierowym "Głosie" z 31 grudnia, wersję elektroniczną możesz kupić TUTAJ

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.3473 sekundy