z miasta

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 stycznia 2021 | 17:59 komentarzy 2

(fot.twitter.com/MEIN_GOV_PL)

18 stycznia dzieci wracają do szkół, ale tylko najmłodsze. Trwa konferencja ministra edukacji oraz szefa resortu zdrowia.  Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Adama Niedzielskiego ministra zdrowia, Przemysław Czarnka ministra edukacji oraz ministra Michała Dworczyka z apelem o rozpoczęcie szczepień nauczycieli i pracowników oświaty przed wznowieniem stacjonarnych zajęć.

– Ważąc wszystkie za i przeciw oraz opierając się na modelach prognostycznych doszliśmy do wniosku, że krokiem, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach 1-3 – twierdzi Adam Niedzielski, minister zdrowia.

– Jesteśmy przygotowani – zapewnia minister edukacji Przemysław Czarnek.Dodaje: – Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Podkreśla, że powrót uczniów klas I-III do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ przygotowano wytyczne dla szkół.

Od poniedziałku, 11 stycznia 2021 r. trwają testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli klas I-III szkół podstawowych, nauczycieli szkół specjalnych i pracowników obsługi administracyjnej szkół. Badania potrwają do 15 stycznia 2021 r. Badania są dobrowolne i bezpłatne


Z ostatnich danych wynika, że do udziału w testach w całym kraju zgłosiło się ok. 165 tys. osób. Badania będzie można zrobić w 600 punktach wymazowych na terenie kraju. Wspomagać akcję będzie 130 zespołów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nie wszyscy wierzą w zapewnienia ministra edukacji.

 Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do Adama Niedzielskiego ministra zdrowia, Przemysław Czarnka ministra edukacji oraz ministra Michała Dworczyka z apelem o rozpoczęcie szczepień nauczycieli i pracowników oświaty przed wznowieniem stacjonarnych zajęć.

Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 11

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 3
  BRAK SŁÓW

2Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lolka 2 6 dni temuocena: 100% 

  Przychodnie otwarte! Ale tylko dla zdrowych,chcących się szczepić. ... Chorzy tylko teleporada. Kpina

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ooo 1 7 dni temuocena: 90% 

  Do 18 daleko,usadza nauczycieli po testach jak górników i taki będzie powrót,podobny do niezamykania cmentarzy na 1 listopada

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2866 sekundy