W minionym roku biegacze wzięli udział w dwóch cyklicznych biegach organizowanych przez skierniewicki OSiR. W 2020 roku nie udało się dokończyć triady. Być może stanie się to w marcu 2021.

W minionym roku biegacze wzięli udział w dwóch cyklicznych biegach organizowanych przez skierniewicki OSiR. W 2020 roku nie udało się dokończyć triady. Być może stanie się to w marcu 2021. (fot. Adam Michalski)

Skierniewicka triada biegowa 2020 nie została zakończona. Z powodu pandemii Ośrodek Sportu i Rekreacji zrezygnował z planowanego na listopad Biegu Niepodległości kończącego cykl. Organizator wydarzenia chce by bieg odbył się w marcu 2021. − Zależy nam na tym, by dokończyć ubiegłoroczną triadę, a marcowa data jest optymalna − zauważa Marek Kujawski, prezes OSiR.

W 2020 roku odbyły się dwa z czterech zaplanowanych przez skierniewicki OSiR. W sierpniu biegacze spotkali się przy okazji Dziesiątki im. Edmunda Jaworskiego, we wrześniu odbył się przełożony z maja Bieg Zielonego Jabłuszka. Z powodu pandemii odwołano czerwcowy Nocny Półmaraton oraz listopadowy Bieg Niepodległości. O ile nie ma szans na to, by wiosną zorganizować zaległy półmaraton, o tyle pojawiło się światełko w tunelu dla wszystkich, którzy chcieliby, co prawda z opóźnieniem, ale zakończyć triadę 2020.

− Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom planujemy zakończyć triadę 2020 w marcu. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować zaległy Bieg Niepodległości w pierwszy dzień wiosny, kiedy z reguły odbywa się Bieg Wagarowicza − mówi Marek Kujawski, prezes OSiR.

Po biegu organizatorzy podsumują minioną triadę, a kolejna rozpocznie się w maju, tradycyjnie Biegiem Zielonego Jabłuszka.

− Do klasyfikacji końcowej triady liczą się trzy biegi. Jeśli uda się zorganizować zaległy Bieg Niepodległości zakończyły cykl biegów 2020 i będziemy mogli przystąpić do kolejnej edycji.

Biegowa triada zaplanowana na 2021 rok to cztery biegi: Bieg Zielonego Jabłuszka (maj), Nocny Półmaraton (czerwiec), IV Skierniewicka Dziesiątka Jaworskiego (sierpień) i Bieg Niepodległości (listopad).

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 8

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 0
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Finał Mistrzostw Polski U13 w koszykówce

Ostatnia kolejka okręgówki

Historyczny sukces Unii w pucharze!

Piękna pucharowa historia Unii Skierniewic trwa....

Tenisowe emocje w wykonaniu dzieci i młodzieży

Szachiści Piątki zdominowali mistrzostwa...

Sztafety UKS Vis tuż za podium w mistrzostwach...

Remis Unii ze Zniczem. Zespół myślami przy...

Najlepsi w 2020 roku docenieni finansowo

eOGŁOSZENIA

Już teraz możesz dodać ogłoszenie w cenie tylko 1,00 zł za tydzień - POZNAJ NOWE OGŁOSZENIA