Mistrz Polski ze Skierniewic odpowie za posiadanie marihuany

(fot. arch)

„Miałem małą wpadkę” – przyznaje. W ostatnich dniach grudnia jego sprawa trafiła do sądu. Środowisko sportowe jest w szoku. Powtarzają – poczekajmy aż zapadnie wyrok, ta sprawa może przetrącić mu kręgosłup.

To świetny sportowiec, ogromnie zdeterminowany. Pod koniec listopada wywalczył brąz w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Zasłużył na więcej, ale miał sporo pecha. Ten nie opuszcza go poza matą.

Teraz będzie musiał się wytłumaczyć z posiadania i udostępniania marihuany. Sprawa trafiła na wokandę rawskiego sądu. Gdy pytamy go o sprawę, odpowiada: – Miałem wpadkę.
Umawiamy się na rozmowę. Po kilkunastu minutach Mateusz B. dzwoni: – Muszę jednak odmówić spotkania. Zostałem bezpodstawnie oskarżony. Dopóki sprawa nie rozstrzygnie się ostatecznie przed sądem, nie będę publicznie się na ten temat wypowiadał – oświadcza.

Pytanie o złożone w toku śledztwa zeznania odpowiada: – To była dla mnie trudna sytuacja, bardzo emocjonalna. Mówiłem, co mówiłem, bo to były emocje.

Nic więcej nie usłyszeliśmy. Na tym rozmowa z doskonale rokującym sportowcem, członkiem Kadry Narodowej Seniorów judo kończy się. Jego trener, Jerzy Gołębiewski mówi: – O jego kłopotach dowiedziałem się niedawno, choć sprawa swój początek miała wiele miesięcy wcześniej. To dla mnie ogromne zaskoczenie, szok. On jest bardzo pracowitym, sumiennym, koleżeńskim sportowcem z szansą na dalsze międzynarodowe sukcesy. Nigdy nie sprawiał problemów, nigdy nie zawiódł. Nie potrafię odnieść się do jego problemów.

Rawscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępstw narkotykowych 11 czerwca przy ul. 1 Maja w Rawie Mazowieckiej zatrzymali do kontroli saaba.

– Przeprowadzili kontrolę, w trakcie której u dwóch pasażerów ujawnili łącznie 3,5 grama suszu roślinnego (marihuany) – mówi Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. – Dalsze czynności procesowe wykonane pod nadzorem prokuratura doprowadziły do ustalenia i przedstawienia zarzutów trzeciemu mężczyźnie.

28 grudnia do Sądu Rejonowego w Rawie Mazowieckiej trafił akt oskarżenia wobec trzech mieszkańców powiatu skierniewickiego.

Adrian B. został oskarżony o posiadanie niewielkiej ilości marihuany (0,7 grama).

– Kolejny z oskarżonych, Mateusz B. ma dwa zarzuty udzielenia drobnych ilości marihuany, po 1,5 grama, za niewielkie kwoty – wylicza Sławomir Mentrycki, prokurator rejonowy w Rawie Mazowieckiej. – Ma też zarzut jednorazowego nieodpłatnego udzielenia marihuany koledze i zarzut posiadania ziela konopi (2,6 grama).

Trzecim oskarżonym jest Michał A. Mieszkaniec powiatu skierniewickiego, jako jedyny z trójki oskarżonych miał zastosowany dozór policyjny. Z naszych informacji wynika, że to od niego pozostała dwójka miała kupić pod marketem Tesco w Skierniewicach „zioło”. Popularny wśród młodzieży Snapchat ułatwił spotkanie całej trójce.

– Michał A. ma trzy zarzuty udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej niewielkich ilości środków odurzających – mówi prokurator  Mentrycki.

Saab został zatrzymany do rutynowej kontroli. Skierniewiczanie chcieli spełnić popołudnie nad rawskim zalewem.

CZYTAJ w AKTUALNYM WYDANIU: Pech sportowca? Odpowie za posiadanie marihuany

Za posiadanie narkotyków, czyli środków odurzających lub substancji psychotropowych, zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Skazanie za zapalenie tzw. skręta wiąże się nie tylko z możliwym nałożeniem kary, ale także z odnotowaniem faktu skazania w Krajowym Rejestrze Karnym (KRK). W przypadku zawodów zaufania publicznego lub też innych profesji, w których niezbędne jest posiadanie statusu osoby niekaranej – skazanie za posiadanie nieznacznej ilości środków odurzających połączone jest z uznaniem sprawcy za osobę karaną.

Anna Wójcik-Brzezińska

Anna Wójcik-Brzezińska

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 51

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 9
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 3
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 19
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 9
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

24Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • Gość
  ~Jakoś 24 3 miesiące temuocena: 90% 

  Zlapali dwóch nagle znalazł sie trzeci który sprzedał towar, pytanie brzmi który z nich lub oboje sie rozpryczyli. Pozdrowienia dla wszystkich prawilniaczków co stają w ich obronie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jakoś 23 3 miesiące temuocena: 89% 

  Zlapali dwóch nagle znalazł sie trzeci który sprzedał towar, pytanie brzmi który z nich lub oboje sie rozpryczyli. Pozdrowienia dla wszystkich prawilniaczków co stają w ich obronie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~ABC 22 3 miesiące temuocena: 86% 

  Co znaczy: rozpryczyli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Rasta 21 3 miesiące temuocena: 73% 

  Mati Adi jaka cena za gram :D

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Ważka 20 3 miesiące temuocena: 78% 

  Czytam komentarze i gubię oczy. Kowal ukradł, cygana powiesili. Chłopak miał maryhę, "podawał" dalej. Co tu jest do zrozumienia. Rozmumiem, że kumple sportowca ruszyli z odsieczą. Pewno jaraliby klawiatury nawet, gdyby chłopak przejechał dzieciaka na pasach. Bo przecież to sąd rozstrzygnie, czy winien, czy mnie! Ludzie! Rozumiem, ze gdy jakiś koleś ze Skierniewic będzie dilował, ktoś inny wyśle petycję do Merkel, by przyjęła nas pod swoje skrzydła?! Dzieciaki, w dorosłym życiu ponosi się odpowiedzialność za swoje decyzje a gość, który opowiada maluchom, które trenuje, że mają o siebie dbać i trzymać się z dala od używek właśnie stracił twarz i wiarygodność. To tak trudno zrozumieć?!?!?! Niech się Mistrz Polski cieszy, ze portal miał litość i nie opublikował jego zdjęcia z czarnym kryminalnym pasiorem na oczach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Żaba ... 19 3 miesiące temuocena: 37% 

  Żaba nie sądzisz ze z tym tytułem mogli wstrzymać się do roztrzygnięcia sprawy chłopak który ma jakieś cele ambicje sportowe nawet gdy posiadał przy sb trochę trawki bo od czasu do czasu zapalił tyle złego zrobił dla społeczeństwa żeby taki tytuł w głosie nadać ? Według cb to co się dzieje się na tej stronie jest okej i skąd twoja pewność ze informacje są prawdziwe ?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~koksu 18 3 miesiące temuocena: 62% 

  Ten artykuł nie powinien zostać opublikowany, sprawa nie została w żaden sposób rozstrzygnięta. Nie wiemy jakie były okoliczności tej sytuacji, więc tym bardziej nie należy oceniać po samych "informacjach" przekazanych przez autora.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Mati nie przejmuj się 17 3 miesiące temuocena: 41% 

  Jak można takie rzeczy opisywać? To jest z nieslawnienie. Anna Wójcik Brzezinska ciekawe czy jest taka święta. Dowiemy się i opiszemy :p

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Lady 16 3 miesiące temuocena: 44% 

  Mati i Adi nie przejmujta się

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Jan Matejko 15 3 miesiące temuocena: 47% 

  Głos skierniewice najbardziej żenujący portal informacyjny, nie maja o czym pisać to podkładają nogi porządnym chłopakom, Czemu jak gminy zadłużone na kilka milionów i żadnego artykułu dobre chłopaki trzymajcie się, pozdrawiam Ralaf Ka z grupy spotted Lipce Reymontowskie ******** Kapusi 420 dla kumatych !

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~majtek 14 3 miesiące temuocena: 67% 

  i cpunow tez j.....c

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~GlosToTragedia 13 3 miesiące temuocena: 48% 

  Za ten artykuł to tego gościa z głosu powiesił bym za jaja chłopak zapalił bucha i zrobili z niego kryminalistę . Trzymaj się mati ******** społeczniakow

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Konrad 12 3 miesiące temuocena: 76% 

  Tak jak żaba napisał(a) nie widzę powodu, by za artykuł się złościć. Przecież tylko opisuje sytuację, w której się znalazł zawodnik.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~żaba 11 3 miesiące temuocena: 83% 

  Będzie ciężko powiesić autora za ........ Autorkę właściwie. Ja lubię ten portal, są wiarygodni i zawsze mają aktualne informacje, a że niewygodne dla niektórych , to co poradzić. Pojawienie się artykułu w żaden sposób nie zmienia sytuacji bohaterów, nie podkłada nikomu nóg . Może należałoby powiesić ( za co nie wiem, ) policjantów, którzy ich zatrzymali, prokuratora, który postawił zarzuty, czy sąd. Chłopaki dadzą radę....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obserwator 10 3 miesiące temuocena: 67% 

  Pomijając debatę czy Marihuana jest zła czy dobra, to na dzień dzisiejszy jest ZABRONIONA i to.co zrobił podejrzany jest ZABRONIONE ... Ponad to jak ktoś już napisal wcześniej - taka persona powinna świecić przykładem... Zaświeciła... Tylko chyba na czarno....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Konrad 9 3 miesiące temuocena: 53% 

  Z artykułu nie wynika, by robił to publicznie. Czy bycie w czymś dobrym oznacza, że nie można zrobić czegoś w czasie wolnym, prywatnie, poufnie co wolno osobie, która jest przeciętna?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Sportowiec 8 3 miesiące temuocena: 50% 

  Nie chory Kraj tylko co to za zawodnik i z jakiego klubu...? Jaki przykład daje młodszym kolegom i koleżankom. Brawa dla Trenera Jerzego :) zawsze powtarzał i powtarza jako polityk "...Nieważne jak o Tobie mówią, liczy się tylko to, żeby po prostu mówili..." - reklama dźwignią handlu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Fan sportu 7 3 miesiące temuocena: 68% 

  ~Sportowiec Kozak w necie, p**da w świecie :) Dobrze, że na stronie internetowej możesz ukryć się pod anonimowym nickiem :) Zrób 1/100 dla skierniewickiego sportu, tego co zrobił Trener Jerzy i wtedy zacznij się wypowiadać. Bo chyba gryzie cię sukces klubu, zawodników i trenera .. A co do chłopaka to cóż, błędy młodości.. Nikogo tym czynem nie skrzywdził, więc nie uważam tego za coś złego..

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~idiocisąwszędzie 6 3 miesiące temuocena: 56% 

  Czy ten zawodnik zrobił coś złego? Dla mnie jest to na równi co wypicie piwa a nawet jeszcze lepsze, bo nie niszczy tak organizmu jak alkohol...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Obserwator 5 3 miesiące temuocena: 63% 

  Chory kraj za jakąś śmieszną ilość śmiesznej roślinki ciągają po sądach, a rycerze na białych koniach (milicjanci) nadal terroryzują młodzież zamiast udać że nic nie znaleźli to niszczą tylko przyszłość młodym. Nie dajcie się tym kurw** nikt się im na ręce nie patrzy ale i tak to robią, też są ludźmi pod tymi śmiesznymi mundurkami ale jak widać pies będzie tylko psem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~POLAK 4 3 miesiące temuocena: 52% 

  ZAORAĆ TEN KRAJ I PRZYJĄĆ DO NIEMIEC.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~Robert 3 3 miesiące temuocena: 64% 

  To za takie gówno w ogóle idzie się siedzieć? A za 70 milionów Suskiego nie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kgy8t9u 2 3 miesiące temuocena: 100% 

  Suskie czy Sasiny to to samo, po jednych pieniądzach

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • Gość
  ~kremówka2137 1 3 miesiące temuocena: 83% 

  Sasina*

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...

Pływacy Nawy zdominowali zawody Wojewódzkiej Ligi...

Widok w grupie mistrzowskiej. Zespoły z powiatu...

Młodzież Widoku wróciła na boiska lig...