W 2021 roku zamiast Meczu Serc odbędą się serie rzutów karnych.

W 2021 roku zamiast Meczu Serc odbędą się serie rzutów karnych. (fot. Adam Michalski)

Tradycja sportowych spotkań z okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie podtrzymana. Mecz Serc zastąpi konkurs rzutów karnych.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2021 roku zaplanowano na 31 stycznia. Tego dnia w hali OSiR przy ulicy Pomologicznej 10, zamiast Meczu Serc chętni, zaproszeni przez Ośrodek Sportu i Rekreacji wezmą udział w konkursie rzutów karnych.

− Chcemy wzorem minionych lat otworzyć serca skierniewiczan, przedstawicieli władz miasta, miejskich spółek, środowiska sportowego. Zapraszamy ich do wspólnej zabawy z kolejnym finałem WOŚP, tym razem w innej formie – zauważa Marek Kujawski.

Organizatorzy przygotowali nową formułę spotkania, podczas którego uczestnicy wesprą finansowo finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

− Ze względu na sytuację w kraju zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formuły. Chcemy zaproponować coś bardziej bezpiecznego – dodaje prezes.

− Cieszę się, że formuła trwa. Pamiętam kiedy zrodziła się tu w Ratuszu. Później OSiR przejął i koordynuje z powodzeniem inicjatywę. Proszę pamiętać, że w czasach, w których żyjemy, nie powinniśmy tego spotkania nadmiernie rozbudowywać. W meczu biorą udział amatorzy. Jeżeli ma się odbyć w zmienionej formule, należy zadbać o to, by zachować wszelkie formy bezpieczeństwa i na pewno bez zgody sanepidu takie wydarzenie nie odbędzie się – mówi Jarosław Chęcielewski, zastępca prezydenta miasta.

− Organizacja wydarzenia w tej formule jest bezpieczna, zachowamy wszelkie zasady reżimy – zapewnia Marek Kujawski.

− Do udziału w wydarzeniu zaprosiliśmy 30 skierniewiczan, przedsiębiorców, przedstawicieli ratusza i środowiska sportowego. Wszystko odbędzie się w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Będzie jeden bramkarz, który będzie bronił karne. Przed startem konkursu zrobimy losowanie, a cała zabawa odbędzie się systemem pucharowym. Przy wejściu do hali będzie puszka, do której uczestnicy będą mogli wrzucić pieniążki na WOŚP – mówi Monika Szyszczyńska z OSiR.

Jak oceniasz ten artykuł?

Głosów: 11

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
  ZASKAKUJĄCY
 • 1
  PRZYDATNY
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZAJĄCY
  WKURZAJĄCY
 • 2
  BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Sport

Porażka Unii z Polonią. Po sezonie Rafał Smalec...

Udana inauguracja sezonu dla skierniewickich...

MKS Ósemka gospodarzem ćwierćfinału mistrzostw...

Koszykarze AZS wiceliderami ligi żaków

Kadeci Ósemki gospodarzem ćwierćfinału...

Odszedł Janusz Urbański, działacz sportowy,...

Ósemka w ćwierćfinale mistrzostw kraju w...

Rusza triada biegowa 2021. W maju zakończenie...

Kadeci Ósemki walczą o ćwierćfinał mistrzostw...