z powiatu

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 stycznia 2021 | 08:54

(fot. screen/GDDiKA)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że dziś przedstawi wyniki studium korytarzowego. Poinformuje również o dalszych, planowanych krokach, związanych z przygotowaniem inwestycji. Szczególnie rozmową powinni być zainteresowani samorządowcy z powiatu żyrardowskiego.

– Podczas spotkań wskażemy korytarz, który wypadł najkorzystniej pod względem czterech grup kryteriów w analizie wielokryterialnej: środowiskowych i społecznych, technicznych, ekonomicznych i sieciowych. Spotkania prowadzone będą zdalnie z udziałem samorządowców wszystkich szczebli z terenów, przez które przechodzą wszystkie analizowane korytarze – czytamy w komunikacie drogowców.

Zaczęli wczoraj, 25 stycznia, przedstawiając wyniki Studium korytarzowego dla drogi ekspresowej S10 na odcinku od autostrady A1 do Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (S50).

– We wtorek, 26 stycznia, dla północnej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej w ciągu drogi ekspresowej S50, na odcinku od autostrady A2 (Centralny Port Komunikacyjny) - Wyszogród - Serock do włączenia do A2 (Mińsk Mazowiecki) – zapewniają.

Natomiast jutro, 27 stycznia, dla południowej części Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej w ciągu autostrady A50 na odcinku A2 (Centralny Port Komunikacyjny) - Góra Kalwaria - A2 (Mińsk Mazowiecki).

GDDKiA dodaje, że zbiera opinie, które chcą wykorzystać w dalszych pracach koncepcyjno-projektowych.

–  Streszczenie studium korytarzowego oraz wskazany preferowany wariant korytarza opublikujemy po zakończeniu spotkań informacyjnych – dodają,

 


Włodzimierz Szczepański

napisz maila ‹
ostatnie aktualności ‹

Jak oceniasz artykuł? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKAKUJĄCY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY
 • 1
  WKURZAJĄCY
 • 1
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarze

Portal eglos.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisu. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
tel. 603 755 223 lub napisz kontakt@glossk.pl

KUP eGŁOS

Artykuł załadowany: 0.2931 sekundy